Антиукраїнця міхаіла булгакова частково реабілітували…

Дезертир із Армії УНР. Глашатай «русского  міра»…

Експертна комісія Українського інституту національної памʼяті оприлюднила уточнений фаховий висновок щодо належності географічних обʼєктів, назв юридичних осіб та обʼєктів права власності, памʼятників, памʼятних знаків на честь російського письменника міхаіла булгакова до символіки російської імперської політики.

Згідно з висновком, обʼєкти, присвячені російському письменникові міхаілу булгакову, який жив у м. Києві іде на Узвозі є меморіальний музей-садиба, «відповідно до частини першої статті 2 Закону містять символіку російської імперської політики, а подальше використання імені м.а. булгакова в назвах географічних об’єктів, юридичних осіб та об’єктів права власності, перебування в публічному просторі встановлених на його честь пам’ятників, пам’ятних знаків є пропагандою російської імперської політики».

«Історична правда» з посиланням на Український інститут нацональної пам’яті пише також, що обмеження, передбачені Законом «Про засудження та заборону пропаганди імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», поширюються на ті обʼєкти, визнані символікою російської імперської політики, які є публічними. Водночас обмеження не поширюються на дослідження життя, діяльності, творчої спадщини письменника, зберігання, купівлю/продаж, читання видань його творів, експонування пов’язаних із письменником предметів та документів у музейних закладах тощо.

Що антигерой був ворогом Незалежної України, підтверджує Центр досліджень визвольного руху:

«У 1919 році міхаіла булгакова призвали в армію Української Народної Республіки, звідки він дезертирував, переховувався. Він вступив у «білу гвардію», яка воювала проти України. Згодом письменник написав одноймену «Білу гвардію», головним героєм якої є 28-річний лікар алєксєй турбін, українофоб. Літературознавці зазначають, що прототипом став сам міхаіл булгаков. Згодом на основі роману письменник створив п’єсу «Дні Турбіних», яку дуже любив іосіф сталін.

Цитати з творів міхаіла булгакова. «Бєлая гвардія»:

«То не серая туча со змеиным брюхом разливается по городу, то не бурые, мутные реки текут по старым улицам, то сила Симона Петлюры несметная на площадь старой Софии идёт на парад… Софийский тяжелый колокол на главной колокольне гудел, стараясь покрыть всю эту страшную, вопящую кутерьму»… 

Таким чином, читати твори антиукраїнського російського письменника можна. Популяризувати публічно заборонено.

Роман УСТИМЧУК.На фото «Історичної правди»: пам’ятник міхаілу булгакову в м. Києві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *