Автобусна вакханалія

Безлад із пасажирськими перевезеннями на дорогах Волині почався зі здорожчанням пального. Ціни на бензин угамувалися, а перевізники все ще не можуть і дозволяють собі працювати, як заманеться.
У результаті – в області знову з’явилися села, відірвані від цивілізації через небажання перевізника виконувати раніше взяті ним зобов’язання надавати населенню транспортні послуги. Водії масово недотримуються графіків, що створює неабиякі незручності волинянам, які дістаються громадським транспортом на роботу чи навчання. Почути відповідь на злободенне питання, коли ж припиниться «автобусна  вакханалія», сьогодні прагнуть фактично у кожному селі кожного району!
Розібратися в ситуації та навести лад на дорогах намагається департамент інфраструктури  та туризму облдержадміністрації. Під час недавньої оперативної наради, що відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука,  директор департаменту Іван Мирка доповів про стан вирішення проблеми.  За його словами, на Волині почастішали скарги на якість пасажирських перевезень, на недотримання графіків тощо. Кожен випадок розглядають під час профільних нарад. Наразі уже розірвано 7 договорів із волинськими перевізниками, адресовано 15 попереджень через те, що вони «не дотримувалися затверджених у договорах розкладів руху автобусів». 
Перевізників проінформували про ремонт тих ділянок доріг, що були у вкрай незадовільному стані, а відтак слугували причиною відмови в наданні послуг із перевезення. До ремонту, правда, ще не приступили. Але це питання недалекого майбутнього, запевнив пан Мирка. 
З метою оптимізації діючих договорів департамент ініціює моніторинг перевезень й закликає до співпраці сільські та селищні ради. Назріла необхідність визначити реальний пасажиропотік, згідно з яким можна було б сформувати графіки перевезень. Цю роботу, наголосив Іван Мирка, треба зробити спільно і – максимально якісно. 
Водночас, за словами радника голови облдержадміністрації Андрія Харламповича, почастішали випадки організації нелегальних перевезень. Зокрема в Ратнівському р-ні. Андрій Адамович просив залучати до контролю органи Державтоінспекції, адже профільна трансавтоінспекція не може проводити перевірок  через існуючу заборону. 
Андрій Харлампович озвучив ще одну проблему, що є свідченням непростої ситуації у сфері перевезення: власники транспортних засобів відмовляються з 1 липня виходити на маршрути! А все тому, що їх зобов’язують обзавестися… касовими апаратами. Аргументують просто: нереально кермувати маршруткою і вправлятися з касовим апаратом. За безпеку, цікаво, турбуються чи за те, що не буде змоги махлювати з квитками і справжній пасажиропотік постане – мов на долоні?.. 
До слова, виконавча влада області ще в березні пішла назустріч нинішнім «господарям» маршрутів: голова облдержадміністрації підписав розпорядження про збільшення цін на проїзд на 20% – на вимогу перевізників. Що – натомість?.. Зрештою, навряд чи пасажири будуть проти так званої оптимізації договорів. Важливо – отримувати якісні послуги за чималі гроші. І – ніякого хамства. 
Олена ЛІВІЦЬКА. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *