Без категорії

Борючись зі смертю

 

До інсультів та інфарктів комплексно підійшли волинські медики.

Наслідки серцево-судинних захворювань б’ють рекорди за кількістю забраних людських життів. Тож відрадно, що Волинь стала першим в Україні регіоном, де комплексно підійшли до вирішення цієї проблеми.
Як інформує прес-служба обласної держадміністрації, із 2011 року в нас діє регіональна програма «Волинькард – здоров’я вашого серця».
Таким чином, протягом останніх трьох років наші лікарі отримали надсучасного діагностичного обладнання майже на 53 млн грн. Із обласного бюджету на Програму було спрямовано близько 4 млн грн, а нинішнього року планується використати майже три з половиною мільйони гривень.
Утім, основним показником важливості Програми стають урятовані людські життя. Адже щороку на Волині реєструється понад 800 випадків гострого інфаркту міокарда і більш ніж 2 тис. – гострих коронарних нападів, при яких вчасне звернення до спеціаліста не просто врятує, а подарує шанс на повноцінне життя.
За словами керівника обласного центру кардіоваскулярної патології і тромболізису, доктора медичних наук, професора Андрія Ягенського, завдяки розчиненню тромбів у судинах вони ставлять на ноги 50-60 хворих із інфарктами.
– Окрім цього, на Західній Україні ми перші стали робити тромболізис хворим із ішемічним інсультом, – зауважує професор Ягенський. – Однак хворим варто пам’ятати про так званий золотий час, протягом якого можна проводити тромболізис. При інфаркті він становить шість-дванадцять годин, при інсульті – три години. І якомога швидше звернутися, означає отримати якомога кращий результат.
При цьому варто пам’ятати, що тромболізис – процедура для пацієнта безкоштовна (бо проводиться в рамках програми «Волинькард»), а зробити її можуть не лише обласні спеціалісти, а й фахівці бригад екстреної медичної допомоги, тобто «швидких».     
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *