Четверо на одне місце

Якщо влада навчиться співпрацювати з громадськістю, її краще розумітимуть люди. В іншому випадку процес відбувається за схемою діалогу сліпого з глухим.
21 червня в Луцькому коледжі технологій, бізнесу і права відбулися установчі збори уповноважених представників інститутів громадянського суспільства. 126 делегатів обирали новий склад Громадської ради при облдержадміністрації, яку тут представляла начальник управління з питань внутрішньої політики Ольга Чубара. 
Оскільки право працювати в цій структурі на основі постанови Кабміну отримували максимум 35 учасників зібрання, то конкурс на одне місце нагадував те, що відбувалося в радянські часи під час вступу в престижний вуз.
З інформацією про діяльність за попередніх 2 роки виступив екс-голова Громадської ради Ігор Дильов. Наголосив: непросто було працювати з 67-ма членами, значна частина з яких рідко з’являлася на засідання та інертно працювала в семи комісіях, одну з яких довелося взагалі ліквідувати. У результаті провели 15 засідань, ухвалили 70 рішень. 
Чи відчула від цього користь волинська громада? Мабуть, після Революції Гідності (саме після її завершення й сформували нову Громадську раду при облдержадміністрації) люди очікували на більше. В усякому випадку, попередній голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт намагався ефективно співпрацювати з громадськими діячами, а його наступник Володимир Гунчик побував на засіданні лише один раз. Тому громадське утворення не змогло виконати основну функцію: стати містком між суспільством і виконавчою владою.
Втім, Ігор Дильов із трибуни заявив: «Комунікація з облдержадміністрацією була налагоджена», а її керівництво та структурні підрозділи якщо й не брали до неухильного виконання рішення свого ж дорадчого органу, то «робили якійсь внутрішні висновки». Щоправда, більшість кадрових рекомендацій так і залишилися на папері: звільнення чи призначення тих чи інших посадовців відбувалося, здебільшого, за іншими критеріями…
Оскільки оргкомітет установчих зборів на чолі з Василем Дутком провів ретельну та наполегливу підготовчу роботу, то хід засідання тривалими дискусіями чи суперечками не супроводжувався. Лічильна комісія в кількості 5 осіб під керівництвом голови Федерації важкої атлетики Волині Миколи Авраменка затвердила гігантський за своїми розмірами бюлетень, а потім взялася за підрахунок поданих за кожну кандидатуру голосів. Рахували вп’ятьох понад три з половиною години. 
Врешті-решт визнано обраними 35 представників неурядових громадських організацій, які й сформували новий склад Громадської ради при облдержадміністрації. Серед них – єдиний представник мас-медійної спільноти Волині, головний редактор «Волинської газети» і голова правління ГО «Форум українських журналістів» Володимир Данилюк.
Символічно, що попередній очільник консультативно-дорадчого органу виконавчої гілки влади нашого краю Ігор Дильов не набрав достатньої кількості голосів, а тому участі в подальшій діяльності Громадської ради не братиме.
Натомість у день проведення установчих зборів радісна звістка завітала в родину Василя Дутка: він став дідусем, оскільки донька Василя Васильовича народила доньку. 
На наступному засіданні новообрані члени Громадської ради оберуть керівні органи та визначаться з пріоритетними планами.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото автора: ключовий момент – голосування; Ігор Дильов готується до останнього виступу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *