Чому 8 Березня – не Воєнна?

Луцьк вулиця 8 Березня перейменування

Звивиста вуличка міста Луцька, що в деяких місцях повторює вигини русла Сапалаївки, пролягає від проспекту Перемоги до вулиці Клима Савура. Виникла у 1920-ті роки у зв’язку з розплануванням офіцерського та інвалідського містечка. Але її нарекли чомусь на честь 8 Березня – Дня  Чи не час внести корективи?

Забудовувалася ця вулиця переважно котеджами, рідше – секційними будинками. Перетиналася алеєю Звитяги (нині Івна Огієнка).

Як повідомлялося в ІА «Волинські новини», перша назва вулиці – Воєнна:

«З 1936 року південна гілка вулиці від алеї Звитяги дістала назву Звірки та Вігури на честь польських льотчика та конструктора, які загинули у 1932 році. З 1939 року носила назву Ломана. Вже у 1944 році Ломану об’єднали з Воєнною під назвою 8 Березня – свята, яке в Україні, як і в більшості пострадянських країн, вважається Міжнародним днем боротьби за права жінок».

На вулиці, окрім житлових будинків, розташовані, зокрема, Луцький кооперативний коледж Львівської комерційної академії та Церква Ісуса Христа Святих останніх днів.

І ось… Минуло понад 11 років російсько-української війни і більше 3 із половиною від повномасштабного вторгнення окупантів. А  буквально в центрі обласного центру й досі вулиця на честь червоного свята, започаткованого ще в 1909 році Соціалістичною партією США і розвинутого революціонерками з Німеччини і Польщі Кларою Цеткін і Розою Люксембург

Парадокс та й годі. Але луцькі депутати цим, вочевидь, не переймаються. Як не назву «Воєнна» їй повернути, то, можливо на честь Української матері назвати?

А тим часом вулиці 8 Березня вже давно перейменовані: не тільки в Ужгороді, але навіть і в Запоріжжі!

Сергій ШРАМЧУК.

На фото автора: вулиця 8 Березня в наш час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *