Для відпрацювання ударів у боксі використовується різноманітний інвентар: лапи, манекени, мішки і груші. Два останніх снаряди є найпопулярнішими, через те, що з їх допомогою можна не лише вивчити техніку різних типів ударів, а й розвинути силу та витривалість. Купити боксерську грушу можна за посиланням https://amunicia.com.ua/catalog/grushi-bokserskie, чи в інших онлайн або офлайн магазинах. Мішки теж представлені на ринку широкому асортименті.
Незважаючи на подібність за формою (зовнішня оболонка з наповнювачем), ці аксесуари суттєво відрізняються між собою. Знати відмінності потрібно, щоб правильно обрати той чи інший аксесуар.
Розмір, вага і форма – найпомітніші ознаки
Мішки зазвичай більші за габаритами і масою. Висота складає від одного метра і вище, але не перевищує висоту зросту спортсмена. Форма – циліндрична або конусоподібна. Таку амуніцію підвішують до стелі на гак, або на спеціальний кронштейн, чи встановлюють на підлозі. Груші ж мають менші розміри й вагу, круглу чи краплеподібну форму. Їх можна прикріплювати не лише на гачок на стелі чи до кронштейна, а й на платформу, стійку чи розтяжки, залежно від виду груші.
Що всередині: наповнювачі для груш і мішків
В ролі наповнювачів мішків можуть використовуватись такі матеріали, як тирса, пісок, гумова, пластиковачи дерев´яна стружка, текстильна сировина і т.д. В грушах також застосовують ці наповнювачі. Але у груш, на відміну від мішків, всередині може бути камера, куди закачане повітря (пневматичні різновиди). Іноді груші наповнюють і водою (наливні).
Специфіка призначення
Мішки – це ідеальні засоби для опрацювання потужних ударів, розвитку витривалості і сили. Вони імітують роботу зі спарринг-партнером завдяки висоті та вазі, а розхитування дає ефект «віддачі». Також на мішку можна відпрацьовувати удари ногами.
Груші дають можливість натренувати швидкість серійних ударів, реакцію, відхилення від активної атаки. Вони оптимально підходять для початківців, яким важливо спочатку опанувати правильну методику нанесення ударів. Перехід на паралельне використання мішків (почергово, залежно від цілей) здійснюється, коли спортсмен уже набув базових навичок з застосуванням груш.