Де бронзовий Ленін?

На сесійному засіданні Луцької міської ради мешканка смт Колки Маневицького р-ну Світлана Градиська повідомила депутатам: звернулася в Генпрокуратуру, щоб довідатися, куди зник демонтований у 2014 р. прямо попід адмінбудинком місцевих органів влади райцентру чотиритонний бронзовий монумент Леніну: останній, що вцілів на той час на Волині.
І питання тут не в спробі перешкодити декомунізації, а зовсім в іншій площині.
Світлана Градиська, яка виступає від імені Благодійного фонду «З любов’ю по світу», заявила: має в розпорядженні відеозапис, де видно, як група осіб у камуфляжі на чолі з тодішнім керівником «Правого сектору» Волині, депутатом Луцької міськради Павлом Данильчуком демонтувала і вивезла невідь-куди важку глибу цінного металу, який належить маневицькій територіальній громаді. Скільки вона не намагалася з’ясувати, куди поділася бронза, ніхто чіткої відповіді не надав… 
Чим ця історія завершиться, наразі стверджувати важко. Але що під час революційних подій безслідно зникають пам’ятники, котрі містять цінний метал, то це –  очевидний факт. Наприклад, 1991-го в Луцьку біля Північного базару демонтували танк Т-34. Його сталь високої якості вартувала не одну тисячу доларів, але за документами спритники продали «тридцятьчетвірку» за ціною звичайного металобрухту…
У Локачах місцеві ділки за борги комунгоспу також хотіли поцупити з постаменту старий танк. Але їх вчасно зупинила громадськість. 
До відповідальності так нікого й не притягнули.
Так само як і власника однієї зі світязьких дач із числа пенсіонерів-правоохоронців, який оздобив свій паркан гранітною плиткою, демонтованою на… Київському майдані Луцька під час капітальної реконструкції.
Наш кор.
На фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ: таким був останній волинський бронзовий Ілліч у Маневичах.
До речі, за різними неофіційними даними вартість кілограма лому бронзи (звісно, на нелегальних ринках) вартує від 50 грн. Якщо монумент завезли, наприклад до столиці, а не здавали у Луцьку, то й могли виторгувати навіть усі 90 грн за кг Леніна. А тут ще й до уваги беруться оптові об’єми, тож, очевидно, вийшло недешево. Прикинемо хоча б по 50. За 4 т Леніна хтось розжився на 200 тис. скромних грн…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *