День військового капелана: наша армія і є нашим храмом

День військового капелана 12 жовтня Оперативне командування Захід 14 ОМБр

Згідно з рішенням Міжконфесійної ради з питань військового капеланства при Міністерстві оборони України Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського.

Як повідомляє відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід”,Служба військового капеланства відіграє особливо велике значення у всіх складових Сил оборони України у час російсько-української війни, адже посилює бойовий дух та непохитну віру кожного українського військовослужбовця, незалежно від віросповідання, в святу Перемогу над російськими окупантами.

Офіцер Служби військового капеланства управління оперативного командування “Захід” лейтенант капеланської служби, отець Андрій Палцан переконаний:

“Головна зброя і щоденний обов’язок військових капеланів – це молитва

за перемогу над ворогом і забезпечення духовно-моральної підтримки нашим захисникам, які ціною власного життя саможертовно і героїчно захищають свої сім’ї, увесь Боголюбивий український народ, Україну та Українську Церкву.

Тому в наших молитвах ми постійно говоримо “Дякую!”. Бо навіть коли віруюча людина проходить найважчі випробування, це треба сприймати з вдячністю за отриманий досвід, який у подальшому зробить кожного ще сильнішим”.

Начальник Служби військового капеланства управління оперативного командування Захід підполковник Олександр Копаниця зазначив:

“Обов’язок священнослужителя, який військові капелани щоденно виконують у своїх підрозділах, є чітким підтвердженням, що військові капелани стали невід’ємною духовною складовою війська в питаннях його духовної підтримки та опіки!

Військові капелани вкладають до рук наших військовослужбовців наймогутнішу зброю – Віру. Дають людям впевненість та надію.

Їхнє щире духовне служіння, підтримує особовий склад у цей дуже нелегкий час. Тож нехай Господь Бог дарує всім нам мир і благополуччя в Україні, національну і духовну єдність, перемогу Українського війська над російськими загарбниками, зберігає життя всіх українських воїнів-захисників і полонених, благословляє щасливе життя нашим рідним і близьким та Богоугодну діяльність українських військових капеланів!”.

І в будні, і в свята, переважна більшість військових капеланів та їхніх помічників із підпорядкованих оперативному командуванню “Захід” підрозділів і з’єднань продовжують виконувати святу місію разом із воїнами-побратимами та посестрами на найгарячіших ділянках російсько-українського фронту. І їхній внесок у досягнення неминучої Перемоги над безбожними окупантами –неоціненний.

А як на практиці функціонує Слуба військового капеланрства, розповів протоієрей, лейтенант капеланської служби Ігор Бігун із міста Володимира, військовий капелан 14 Окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого:

“У нашій бригаді переважна більшість – православні. Але є також католики, греко-католики, протестанти різних напрямків, мусульмани… Основне завдання капелана – привести всіх віруючих до Бога, а не до якоїсь конкретної релігії.  Головне – вселити віру! І кожен, незалежно від віросповідання, є побратимом чи посестрою для того, хто воює поруч. Чесно скажу: релігійна толерантність у військах справді на дуже високому рівні! Навіть ми, капелани різних віросповідань, інакше, як “брате” один до одного не звертаємося! І ніхто нікого ні в який храм, як це буває в цивільному житті, не переманює. Наша армія і є нашим храмом, і він потребує людей зі стійкою вірою, яка як іскра запалює силу, дарує світло впевненості, дороговказ, який допомагає з Божою поміччю виконати поставлені завдання. Тому військовий капелан в армії, по суті, позаконфесійний. І якщо мусульманинові потрібно знайти, наприклад, імама, я як православний священик це роблю. В військовій капеланській службі це зовсім не проблема. Ми всі між собою контактуємо. Тому, коли читаємо в новинах про якісь конфлікти в міжконфесійних взаєминах поза військом, то це як мінімум призводить до сміху. Бо в армії подібних проблем і близько нема!”.

Отримати додаткову інформацію щодо можливості поповнити лави військових капеланів та їхніх помічників можна у Службі військового капеланства управління оперативного командування “Захід”.

Наш кор.

(За матеріалами відділу зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід”.

Фото Відділу зв’язків з громадськістю управління комунікацій, Служби військового капеланства управління Оперативного командування “Захід”, пресслужби 14 ОМБр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *