Два Андрії прийшли захищати Україну не по мобілізацієї, а за покликом власного сумління. Обидва волинянини, хоч і різні за віком, але спільні за специфікою бойової роботи операторів БпЛА. Зараз із цілком зрозумілих причин подається на загал мінімум інформації про цих бійців, але після Перемоги про таких Героїв створюватимуть фільми і писатимуть книжки!
Отже, волиняни, оператори FPV-дронів одного з підрозділів 14 Окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, яка цими днями відзначатиме чергову річницю створення.
27-річний Андрій за професією інженер. Після початку повномасштабного вторгнення рашистів разом із дружиною повернувся в Україну з-за кордону. Спочатку займалися волонтерством, потім чоловік мобілізувався до війська за власним бажанням.
Із власного досвіду він переконаний: для військовослужбовця в армії завжди є шанс і вибір:
“Як тільки приїхав у підрозділ, командир одразу запитав у мене, ким я хочу бути. Я обрав військову спеціальність – пілот FPV-дрону. Він погодився. Літати навчився за три дні вже на передовій, у Харківській області. Починав на компʼютерному симуляторі, а потім, з допомогою побратимів, освоїв органи керування і всілякі “літальні фокуси”. А далі – пішло-поїхало! Різні цілі по-різному вражаються, до кожної свій підхід-підліт, так би мовити”…
В родині воїна росте девʼятимісячний син. Андрій його бачить лише на фото, які надсилає дружина, або під час відеодзвінків.
Перше слово, перший зуб, крихітні досягнення – усе це відбувається, поки тато воює. Однак, кожен такий момент додає воїну мотивації, незважаючи на понад тисячу кілометрів відстані між ними.
Професійно знищує окупантів і 45-річний побратим Андрія з таким же ж іменем – Андрій. У цивільному житті працював у будівельній сфері й мешкав на Волині разом із сімʼєю. До війська долучився добровільно, хоча як батько трьох неповнолітніх дітей має право на відстрочку…
“Був під враженнями, коли знищив свою першу ціль. Добу “картинка” трималася в мене в голові. Вважаю, що вони (російські загарбники) не мають права ходити по нашій землі!”, – говорить боєць.
Незважаючи на потужний бойовий досвід, побратими переконані: кожному FPV-шнику потрібно щоразу вдосконалювати свої льотні навички:
“Якщо займатися FPV, цим потрібно “горіти”. Треба без упину тренувати навички польоту, вміння «заходу» на цілі. Максимально розвиватися та вдосконалюватися”.
“Опануй професію майбутнього!”, – закликають у Князівській бригаді.
Детальніші умови вступу та проходження військової служби у батальйоні безпілотних систем 14 ОМБр імені князя Романа Великого за тел.: 050-451-33-09 (рекрутингова група батальйону); 096-846-31-54 (рекрутингова група бригади).
Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід”.
Фото відділення комунікацій 14 ОМБр імені князя Романа Великого.