Одного бажання замало, аби встановити домофон у дверях багатоквартирного будинку. Так нещодавно вирішив представницький орган влади Міста залізничників – Порядок встановлення домофонів у під’їздах багатоквартирних житлових будинків міста Ковеля затвердили під час 41-ї сесії міської ради. Отож перш ніж встановити домофон, коли на те згодні 75% власників житла, необхідно відбути цілу процедуру.
У документі зазначено: аби остаточно вирішити домофонівську проблему, жителям багатоповерхівки необхідно зійтися на збори, при чому в кількості не менше половини від усіх представників квартир. Ініціатори ж зібрання повинні сповістити про таке за 7 днів. На зборах неодмінно має бути присутній представник балансоутримувача будинку. Що цікаво, обладнання, вмонтоване у двері під’їзду передається на баланс балансоутримувача. Одначе зазначено в документі й наступне: «Забороняється стягнення з власників приватизованих та неприватизованих квартир абонентської плати за користування домофоном, тобто жодних щомісячних / щоквартальних/ річних оплат не повинно бути».
Також документом, ухваленим депутатським корпусом, прописано ряд умов, яких неодмінно мають дотримуватися мешканці, аби таки отримати домофон. Зокрема слід зібрати заяви від мешканців, де вказано їхні паспортні дані, та виготовити проектну документацію. Якщо ж мешканці ковельських багатоповерхівок не дотримуватимуться правил, то… їм доведеться платити копійкою – штраф відповідно до положень Адміністративного кодексу України.
Світлана ГОЛОВАЧУК.