На Волині є місця, де Ваша кров може стати шансом на новий день для когось. Тут ми зібрали актуальну інформацію про пункти прийому крові в нашій області.
МІСЦЯ
- Волинський обласний центр крові (м. Луцьк, пр. Волі, 47). Графік роботи пн- пт, 8:30 – 12:00.
- Володимир-Волинська міська станція переливання крові (м. Володимир, вул. С. Наливайка, 18). Графік роботи пн-пт, 8:30 – 14:30.
В ДонорUA нам повідомимли, що на Волині актуальними пунктами прийому донорської крові є лише згадані вище заклади. Час від часу Волинський обласний центр крові робить виїзди по області. Про це вони зазделегідь повідомляють. Для порівняння на сусідній Львівщині діє __ пунктів прийому крові.
ХТО МОЖЕ СТАТИ ДОНОРОМ КРОВІ?
Здавати кров можуть громадяни України, які досягли повноліття та до 60-ти років включно. Також людина має прийти із документами (паспорт та ідентифікаційний код), які посвідчують особу. До того ж потрібно заповнити анкету. Після заповнення анкети охочих записують у резерв, потім визначають їх резус-фактор крові. Опісля — огляд у лікаря, де повідомляють, скільки крові може здати резервіст.
Заборонено здавати кров тим, хто хворіє на важкі хвороби: ВІЛ, сифіліс, онкологічні захворювання, серцево-судинні захворювання та гепатит В,С). Також важливо не хворіти протягом місяця до самого дня здачі.
!Обмеження по вазі донора – 50 кг.!
ЩО РОБИТИ/ НЕ РОБИТИ ПЕРЕД ДОНАЦІЄЮ КРОВІ.
За рекомендацією Міністерства охорони здоров’я перед здачею крові потрібно перекусити, з’їсти щось легке (+- 4 години до сеансу). Це може бути солодкий чай, каша, дієтичне печиво тощо.
!Важливо не приходити здавати кров, якщо відчуваєте запаморочення, озноб, головний біль та слабкість організму.
!Не вживати алкоголь за 48 годин та не палити і не пити каву за 2 години до донації!
ЧОМУ КОРИСНО ЗДАВАТИ КРОВ?
Крім того, що наша кров може врятувати інше людське життя, здавати кров корисно й для нашого організму.
По-перше, це зменшує ризик розвитку онкологічних утворень. Справа в тому, що в час донації крові організм втрачає еритроцити, а разом із ним залізо, надмірна кількість якого шкодить здоров’ю.
У 2007 році дослідження показало, що донори, які регулярно позбавляються невеликої кількості крові, мають на 37% нижчий ризик розвитку онкологічних хвороб.
По-друге, донори менше хворіють. Можливо, це пов’язано з тим, що вони переважно ведуть здоровий спосіб життя задля пожертви крові, а тому мають міцніший імунітет та менше захворювань.
По-третє, донація зменшує ризик серцево-судинних захворювань, зокрема виникнення тромбозу.
Автор: Ростислав ШВАНИК.
Редактор: Ольга ДАНИЛЮК.
Фото: відкриті джерела.