У новоствореному Ківерцівському районному краєзнавчому музеї презентували експозицію про Другу cвітову.
Тривалий час Ківерцівщина, край, що багатий історією та визначними персоналіями, не мала свого районного музейного закладу.
Спільними зусиллями місцевої творчої інтелігенції, за підтримки влади приміщення для музею знайшли. Згодом у ньому зробили ремонт. А ще згодом – почали роботу над створенням експозицій, відкриттям відділів…
Словом, приступили до тієї рутинної роботи, якою і має жити музейний заклад. Ось, для прикладу, 8 травня у Ківерцівському районному краєзнавчому музеї урочисто відкрили відділ Другої світової війни. Перш, ніж взятися до оглядин, гості музею (представники районної влади – голова райради Андрій Киричук та заступник голови райдержадміністрації Євген Зубенко перерізали символічну стрічку, священнослужителі освятили приміщення. А згодом нинішній виконувач обов’язків директора установи Степан Войчик запросив присутніх на екскурсію (серед таких, до речі, був колега з Маневиччини, директор тамтешнього краєзнавчого музею Петро Хомич та керівник обласного краєзнавчого музею Анатолій Силюк).
Високо оцінили відвідувачі проведену роботу. Окремі ветерани, що були присутні під час відкриття, передали цікаві експонати, благочинний Ківерцівського округу УПЦ, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Ківерці Олександр Кондратюк подарував факсимільне видання Луцького Євангеліє 14 ст. та фрагменти книги “Слідувана Псалтир” 19 ст. А першими юними відвідувачами стали третьокласники місцевої школи №4, за посередництвом дорослих, котрі добряче потрудилися, аби музей у Ківерцях таки був і слугували скарбницею раритетів минувшини та свідчив правдиво про давні події, діти дізналися цього дня більше про страшну війну, з якої Україна вийшла з перемогою, але й з мільйонами втрат і сліз…
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото Людмили КОЗЯРЧУК.