Друковане рідне слово – для людей, які уміють читати та мислити!

нАЦІОНАЛЬНИЙ РЕКОРД ЧИТАЧІВ 2 ГРОМАД вОЛИНІ ПРОЧИТАЛИ НАЙБФЛЬШЕ КНИЖОК У БІБЛІОТЕКАХ МІСТО рОЖИЩЕ МІСТО гОРОХІВ

На Волині жителі двох громад прочитали найбільше книжок у бібліотеках, а в Великій Британії повернули книгу «Поезії Байрона», взяту в книгозбірні понад 100 років тому. І хто тепер стверджуватиме, що книги, журнали та газети в паперовому варіанті померли, поступившись електронним версіям?!

Жителі Горохівської і Рожищенської громад на Волині, а також Рожнятівської на Івано-Франківщині встановили національний рекорд, прочитавши найбільшу кількість книг бібліотечного фонду. За три місяці 3 тис. 227 учасників прочитали 31 тис. 384 книги з місцевих бібліотек.

Директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Міністерства культури та с тратегічних комунікацій Діана Трима відвідала Івано-Франківську область, щоб обговорити перспективи розвитку культури.

Вона зробила висновок:

«Коли громада обирає культуру пріоритетом, то це свідчить про певний духовний рівень людей».

А у графстві Кармартеншир (Південний Вельс) чоловік повернув у шкільну бібліотеку книгу, позичену ще перед Першою світовою війною.

Примірник «Поезії Байрона» повернувся до книгозбірні зі запізненням на понад століття, сповістила сенсацію газета «The Guardian».

Усередині книги в синій тканинній палітурці написано ім’я позичальника (Леонард Юбенк) і дату, коли йому дали книгу (25 вересня 1911 року).

Леонард Юбенк, який народився в 1893 році, був учнем школи Сент-Біз, поблизу Вайтхейвена (Камбрія) між 1902 і 1911 роками. Згодом він продовжив навчання в Королівському коледжі Оксфорда.

Записи свідчать, що, попри поганий зір, у 1915 році його завербували до 15-го прикордонного полку для участі в Першій світовій війні. 23 лютого 1916 року він загинув у бою від кулі в голову. Його поховали у Бельгії.

Книгу з бібліотеки знайшли його нащадки і повернули для нових читачів у чудовому стані.

І хто тепер стверджуватиме, що книги, журнали та газети в паперовому варіанті померли, поступившись електронним версіям?!

Бо друковане рідне слово – для людей, які уміють читати та мислити!

Остап КАЛИНА.

На фото пресслужби МКСК та газети  «The Guardian»: представники найбільш читаючих громад на Прикарпатті; виступає заступниця міністра Діана Трима; збірник поезій Байрона, який повернули в бібліотеку нащадки полеглого солдата.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *