Готують санки влітку

«Область готова до опалювального сезону на 61%», – заявив начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко 9 серпня. Але реальну готовність побачимо наприкінці осені, з першими морозами і заметілями.

Пресслужба ВОВА навела звіт керівника державної виконавчої влади області.

Підготовка до опалювального періоду 2024-2025 років в області на рівні 61%. На 68% виконані завдання у закладах освіти та на 59% – в закладах охорони здоров’я. Зокрема, йдеться про закупівлю твердого палива, підготовку та заміну теплових мереж та інші ремонтні роботи устаткування на об’єктах теплопостачання та водопровідно-каналізаційного господарства, що перебуває в незадовільному технічному стані. Про це повідомив начальник ОВА Юрій Погуляйко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Усі роботи фахівці проводять відповідно до затверджених графіків. Традиційно роботи завершать до 1 жовтня, а підготовку закладів освіти – до 1 вересня.

«Загалом на Волині 55% теплової енергії виробляється твердопаливними котлами. До слова, область цілком забезпечена місцевими видами палива (торф, дрова, відходи деревообробки, виробляються паливні пелети, дерев’яна щепа)», – зазначив очільник виконавчої влади області.

Окрім цього, на випадок надзвичайних ситуацій на теплових та водопровідних мережах в області формуються аварійні бригади тепло-, водопостачальними підприємствами та підприємствами житлово-комунального господарства (покрівельники, столярі, слюсарі-сантехніки, електрики та інше).

Також об’єкти критичної інфраструктури, зокрема ті, які створюють умови для нормальної життєдіяльності населення, в цілому забезпечені генераторами електричної енергії. На найважливіших об’єктах забезпечення життєдіяльності області встановлено понад 340 генераторів електричної енергії.

«Особливістю підготовки до зими в умовах повномасштабного вторгнення є пріоритет, який надається розвитку альтернативної та розподіленої генерації, з метою забезпечення власної енергонезалежності українців і в цілому енергетичної безпеки України. Відповідно проводиться робота з реалізації таких проєктів, аби здійснювати комбіноване виробництво електричної та тепловоїенергії в умовах відсутності електроенергії», – йдеться у дописі Юрія Погуляйка.

Нині на теплопостачальних підприємствах області встановлено та вже функціонують 3 когенераційні установки з комбінованого виробництва електричної та теплової енергії. До кінця 2024 року на зазначених підприємствах планується додатково встановити щонайменше ще 2 такі установки. Також, на підприємствах теплокомуненерго області встановлено 2 модульні котельні.

Наш кор.

На фото пресслужби ВОВА: Юрій Погуляйко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *