Без категорії

«Говорити мало, робити багато», –

порадив під час віче владика Михаїл
9 березня у День народження Тараса Шевченка відбулося народне віче на Театральному майдані м. Луцька. 
На головну площі обласного центру прийшло багато людей. Спершу зі сцени луцького Майдану до присутніх звернувся владика Михаїл. Після молитви він нагадав усім: країна у такому стані, коли треба «говорити мало, робити багато». Коли немає часу для дискусій щодо  кадрових змін. 
Хвилиною мовчання волиняни пом’янули загиблих на Майдані, спільно виконали Державний Гімн України. А згодом уважно слухали голову Волинської облдержадміністрації Григорія Пустовіта, який прийшов не лише звернутися до краян, а й представити їм кандидатів у заступники голови облдержадміністрації.
«Сьогодні 200-ліття з Дня народження Тараса Шевченка. Дуже символічним є те, що до цієї величної дати український народ подарував Кобзареві велику перемогу», – зазначив Григорій Пустовіт.
Голова облдержадміністрації  наголосив і на тому, що економічна ситуація в області є хоч і контрольованою, але складною. Маємо: невиконаний бюджет за два останні місяці, недоотримані 140 млн грн дотації вирівнювання, понад 136 млн грн. боргу за середньострокові позики, 15 млн боргу щодо об’єктів капбудівнцтва, 10 млн боргу за відремонтовані дороги, 29 млн боргу за придбані товари і послуги. Підприємства теплокомуненерго завинили 202 млн грн за газ… Більшість управлінь та відомств працюють без керівників. Однак Григорій Пустовіт подякував працівникам органів виконавчої влади, які зараз трудяться «за двох», та наголосив на необхідності оперативно провести кадрові зміни. Наступного тижня будуть призначені голови райдержадміністрацій, найближчим часом – начальники управлінь. А окремих заступників він, як і очікували, зі сцени представив волинянам. Зокрема, Сергія Кудрявцева – кандидата  на посаду першого заступника голови облдержадміністрації, керівника філії «Брокбізнесбанку», та Романа Карпюка – на посаду заступника з гуманітарних питань. Григорій Пустовіт оголосив і про призначення начальником облуправління внутрішніх справ генерал-майора міліції Віктора Швидкого. 
Однак цю кадрову звістку віче сприйняло не зовсім схвально. У юрбі чулися вигуки «Ганьба!». Очевидно, це пов’язано з тим, що генерал Швидкий уже працював на зазначеній посаді. Варто згадати, що трудився він і заступником голови облдержадміністрації – за часів Володимира Бондаря. 
У відповідь на «Ганьбу!» Григорій Пустовіт зазначив: треба дати Швидкому можливість виконати завдання, поставлені перед ним міністром МВСУ Арсеном Аваковим, а тоді громада може дати оцінку його діям. 
Згодом лідер волинського «Удару» Ігор Алексєєв пояснив громаді відсутність на сцені кандидата, пропонованого його партією на посаду заступника голови облдержадміністрації з економічних питань за відповідною квотою: підприємець Олег Тарасюк не зміг відповісти на запитання щодо власного бізнесу під час ради Майдану, а тому знявся з дистанції. Досить відверто Ігор Алексєєв говорив і про величезну відповідальність «Удару» – заповнити третину владних крісел на рівні області представниками цієї політичної сили. Маючи надскладне завдання, Ігор Алексєєв зазначив: ці люди не обов’язково мають бути його однопартійцями, а тому запросив до співпраці усіх охочих. Відтак, схоже, що справжніх «ударівців» у цих кріслах таки буде мало…
А от лідер «Волинської самооборони» і заступник голови обласної ради Ігор Гузь назвав контрреволюцією той факт, що при посадах на митниці, в СБУ, у прокуратурі залишаються служителі тодішній владі. Завтра-післязавтра «самооборонівці» завітають до нового-старого начальника УСБУ у Волинській області генерала Володимира Мельниковича, аби запитати, чи готовий він вкривати існуючі досі корупційні схеми та …вийти на сцену луцького Майдану.
Тож, як бачимо, прийдешній тиждень обіцяє бути багатим на кадрові новини. Принаймні, дві із найголовніших посад у виконавчій владі – заступника голови облдержадміністрації з аграрних питань та заступника голови облдержадміністрації з економічних питань так і залишаються вакантними. 
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото Романа УСТИМЧУКА. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *