8 листопада відбулася 22 сесія Волинської облради. Точніше – розпочалася.
Розглянути упродовж дня до 4-х десятків питань порядку денного у волинських обранців не вистачило сили (тобто – кворуму). Таким чином перше пленарне засідання закінчили відразу після обідньої перерви…
При вході до приміщення облради депутатів зустрічали симпатичні двічата, кожному вручали листівочку від …профспілки «Західінкомбанку» (тепер і така є). Біля сходів унизу – юрмилося декілька пенсіонерів та молодих людей. Очевидно, це – група підтримки профспілки. Цього дня у порядку денному питань, що стосувалися б проблеми неповернення депозитів вкладникам банку – не було. З відповідним запитанням до керівництва «Нацбанку» звернувся лишень депутат Сергій Слабенко, який, як і обіцяв на одній із депкомісій, взявся за захист інтересів вкладників.
У холі на обранців чекала інша «революція» – молочна. Андрій Турак, керівник ПОСП імені Шевченка, що в с. Угринів Горохівського р-ну, позафракційний депутат, влаштував для колег дегустацію продукції під торговою маркою «Угринів».
Сесію розпочали із вручення низки державних нагород. Згодом голова облради Володимир Войтович озвучив дві заяви (так би мовити, у порядку надходження). Перша – від Юрія Лазаренка щодо виходу із лав «Батьківщини». Друга від керівника фракції білосердешних Романа Карпюка – про виключення Юрія Лазаренка із лав «Батьківщини». Як потім пояснить сам Лазаренко, колег-бютівців не влаштувало те, що він підтримав кандидатуру уже теж екс-бютівця Петра Олешка на посаду ректора інституту післядипломної педагогічної освіти.
Згодом обранці озвучили серію запитів та запитань. Зокрема, Ігор Гузь звернувся з проханням посприяти у вирішенні квартирного питання для внучки шевченкознавця Миколи Куделі. Василь Пецентій акцентував на необхідності ремонту дороги Галина-Воля-Сукачі-Нудиже. Олександр Пирожик озвучив запит з проводу незадоволення роботою органів юстиції щодо реєстрації майнових прав у м. Рожище, тощо.
У порядку денному обранці розглянули лише з десяток питань. Серед них – щодо внесення змін до бюджету області та про внесення змін до кількох цільових програм (радіаційного і хімічного захисту населення, «Волинькард», підтримки розвитку АПК, підтримки розвитку фізичної культури і спорту) . Не без дискусій обговорювали питання про внесення змін до рішення обласної ради від 26.12.2012 року № 15/2 «Про обласний бюджет на 2013 рік» (щодо підтримки проекту Закону про визнання таким, що втратив чинність, Закон України «Про засади державної мовної політики»), ініційований Сергієм Слабенком. Однак колеги-депутати не підтримали Сергія Івановича у прагненні захистити українську мову. Чимало часу відвели і на дискусії щодо проекту концепції реформи місцевого самоврядування. Окремі обранці вважають проект – недосконалим, а тому голосувати за його підтримку відмовилися. Інші звертають увагу, що його основою має бути Європейська хартія про місцеве самоврядування. Ще один аргумент: своїх висновків щодо проекту ще не сказали базові ради. Компромісне рішення озвучив Володимир Войтович: він запропонував проголосувати за те, що облрада підтримує проект концепції. Водночас вважає, що за основу концепції має бути Європейська хартія про місцеве самоврядування, а сама реформа мусить опиратися на досвід країн Європи. З чим погодилася більшість обранців. …Після перерви депутати не підтримали проект рішення щодо нагородження волинян відзнаками Верховної Ради України. А для голосування за проект Олега Батюка, яким пропонувалося вирішити долю колегії облради, забракло голосів.
«На сьогодні – досить», – пожартував один із обранців, залишаючи сесійну залу…
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.
«Грицю, Грицю, до роботи…»
