Гуманітарний вантаж

Із 10 по 16 жовтня на Волині перебувала делегація Червоного Хреста з міста Бад Нойєнар-Арвайлер. Її очолював заступник президента Червоного Хреста Німеччини Бернхард Шрікер. До її складу входило 13 представників. Організація-побратим уже близько 10 років співпрацює з волинянами. Цього разу прибули до України, щоб особисто передати устаткування, меблі, різноманітні речі та медичні препарати. Вони призначені для лікувальних та освітянських установ. Усього – 14 тис. 675 кг гуманітарного вантажу на загальну суму 2 тис. 536 євро. 
– Куди ж потрапить цей вантаж і що привезли німці волинянам? – поцікавився у голови обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентини Пришко.
– Є нагода про це розповісти усім вашим читачам, – мовила на те Валентина Степанівна. – Зараз рушаємо у с. Лище Луцького р-ну. Наші німецькі колеги якраз приготували сюрприз для місцевих школярів.
І ось разом зі знімальною групою волинського телебачення ми вже на подвір’ї ЗОШ І-ІІІ ст. с. Лище. Одразу помічаємо: це не проста школа, тут виховали Героя України. Про це промовляє меморіальна дошка на честь Олександра Сивого. Цей юнак народився 3 січня 1991 р., 1998-го прийшов до першого класу, тут навчався до 2007 р. 
Рядовий міліції фельдшер медичного пункту добровольчого підрозділу «Світязь» УМВС України у Волинській області Олександр Анатолійович Сивий загинув, виконуючи військовий обов’язок щодо захисту територіальної цілісності України, 28 серпня 2014 р. у м. Іловайськ Донецької обл. Пам’ять про Героя та воїнів-атовців береже і куточок Слави у холі школи. 
Німецьку делегацію зустрічають директор школи Тетяна Науменко, її заступники, педагоги, Лищенський сільський голова Віталій Шкорупський, очільниця Луцької районної організації Товариства Червоного Хреста України Мар’яна Грицуняк. Учасники фольклорного ансамблю «Ліщинонька» Наталя П’ятачук (керівник і вчитель музики), Євгенія Климчук (учитель математики), Наталія Шкорупська (вчитель німецької і англійської мови) та Світлана Редько (керівник драмгуртка). За давнім українським звичаєм вони вручають Бернхарду Шрікеру хліб-сіль, а ще частують українськими народними піснями. Серед них і найгостинніша – «Зеленеє жито, зелене».
– З 2007-го ми намагаємося, скільки можемо, допомагати Україні, – поцілувавши хліб-сіль, звертається до присутніх керівник німецької делегації. – Пані Валентина Пришко – голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України – кожен раз намагається показати нам ці місця, куди даємо допомогу або куди потрібно щось дати, щоб краще працювати. Дуже вдячні за гостинні привітальні пісні, за гарну зустріч. Нам подобаються українські пісні, ми насолоджуємося динамікою української пісні. Так само, як і діти, яких ви з любов’ю навчаєте. Щоб вони росли хорошими людьми. Для нас честь відвідати вас.
Німецькі волонтери передають учителям м’ячі та футбольну форму. Директорка запрошує гостей на оглядини школи і щонайперше веде до спортивного залу. Вчителі фізкультури Анатолій Науменко та Олександр Семенюк розповідають, що цьогоріч завдяки спонсорській допомозі тут вдалося поміняти підлогу, пофарбувати стіни, обновити спортивні тренажери. А ще дізнаюся, що з цього освітнього закладу вийшов чемпіон України з футболу серед ветеранів Микола Ткачук, команда ФК «Лище» стала призером обласного чемпіонату, а на Всеукраїнських змаганнях товариства «Колос» у загальнокомандному заліку спортсмени с. Лище здобули срібло, доросла команда по міні-футболу виборола шосте місце. Успіху досягли й учні 6-7 класів, які завоювали золоті медалі у районних змаганнях на приз «Шкіряний м’яч», де брала участь 21 команда. За це районні рада і федерація футболу подарувала дітям аж 17 комплектів футбольної форми. А тепер ось отримали подарунок і від німців. Мабуть, це знак, що доведеться грати і на міжнародному рівні. 
З цікавістю роздивлялися гості з Німеччини і клас для першачків, навіть поспілкувалися з учителькою найменшеньких школяриків Наталею Швед.
У цій школі вчителем української літератури і мови, до речі, працює член Національної спілки письменників України Євгенія Назарук. У її класі – незвичні реліквії, які дісталися їй від бабусі – вишиті портрети Тараса Шевченка.
Оглянувши цю ошатну сільську школу, делегація Червоного Хреста Німеччини прийшла до думки, що сюди потрібно спрямувати ще й кількадесять новеньких парт та сучасну мультимедійну дошку. 
Цього дня представники Червоного Хреста Німеччини побували також у сільському дитсадку та фельдшерсько-акушерському пункті. Дітям привезли гостинці, а у ФАПі поцікавилися, як та чим він обладнаний, чи вдосталь має медичних препаратів. Після цього у Будинку культури с. Лище відбулася зустріч із керівником СГТОВ «Лище» Святославом Карбовським, де йшлося про село та його люд, господарку та милосердя. А ще підготували мистецький сюрприз культпрацівники: народний аматорський хор «Лищани» почастував гостей запальними музичними композиціями, а дитячий зразковий танцювальний колектив «Вишиванка» здивував віртуозністю та майстерністю маленьких танцівників. 
Наступного дня колеги з Німеччини присвятили процедурі постановки під митний контроль привезеного вантажу на складські приміщення в обласній клінічній лікарні. 14 жовтня німецька делегація відвідала травматологічне відділення Горохівської ЦРЛ, зустрілася з головним лікарем лікарні. Побувала також у ЗОШ, дитячому садочку та ФАПі с.Човниця Ківерцівського р-ну. А ще завдяки Валентині Пришко ознайомилися з архітектурними пам’ятками древнього Львова.
Сергій ЦЮРИЦЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *