І мертвим, і живим, і ненародженим

Друге пленарне засідання чергової сесії облради відбулося в останній день весни. І хоча надворі стояла зовсім не літня погода, у стінах волинського парламенту відчутно потепліло. І щодо аграрних питань, через емоційне обговорення яких у роботі сесії було оголошено перерву, цього разу дискутували спокійніше. Депутати працювали злагоджено і за півдня зуміли розглянути всі питання порядку денного. А одні з найбільш важливих значилися під темою «Різне». 
31-го травня сталися й певні зміни на «політичній карті» облради цієї каденції. Адже депутат Василь Столяр заявив про бажання увійти до фракції «Фронту Змін», а також – вийти зі складу депутатської групи «Нова Волинь». А от лідер фронтзмінівців Ігор Гузь цього ж дня рішенням колег увійшов до складу колегії облради. 
Зрештою, усі порядки, що передбачають фінансування окремих аграрних регіональних програм (на дотацію за великовагову худобу; на створення регіонального страхового запасу зерна; на придбання холодильного обладнання для власників сімейних родинних ферм), були підтримані більшістю. У сесійній залі також підтримали пропозицію Ігоря Гузя щодо необхідності якнайшвидшого обговорення у стінах облради питань, що стосуються розвитку агропромислового комплексу, зокрема – реалізації молока. Не визначилися депутати лише з формою обговорення. Тож чи це будуть депутатські слухання, чи звіт кураторів галузі на одній із наступних сесій, чи день депутата з відвідинами молокопереробних підприємств, постановили домовитися згодом. 
Без дискусій голосували цього дня за ті проекти рішення, що стосуються майнових питань. Скасували також типовий договір оренди водних об’єктів. Адже у зв’язку зі змінами до законодавства наданням водних об’єктів краю в оренду тепер опікуватиметься не облрада, а ті органи влади, які віддаватимуть в оренду земельну ділянку. Кому господарювати на водному плесі, визначатимуть через аукціон. 
Не пристала більшість на пропозицію Сергія Слабенка внести зміни до регламенту облради. Зокрема, проект нашоукраїнця передбачав вилучення карток відсутніх у залі депутатів працівниками виконавчого апарату облради. 
Депутат від «Свободи» о. Віталій Собко вніс на розгляд облради проект щодо підтримки заборони штучного переривання вагітності (абортів) в Україні. Такий законопроект запропонували політичні соратники Віталія Собка – троє народних депутатів України від фракції «Свободи» у Верховній Раді. Однак для підтримки проекту рішення у волинській сесійній залі забракло голосів. На думку депутата Сергія Іванюка («Батьківщина»), лікаря-гінеколога за фахом, свободівцям варто було б лобіювати покращення фінансування програми репродуктивного здоров’я нації. Позаяк вона дає очевидні позитивні результати: останнім часом кількість абортів в Україні меншає. А заборона абортів може спрацювати не на користь суспільству – за принципом «заборонений плід солодший». Обранці, очевидно, дослухалися до слів медика і не підтримали Віталія Собка. 
У «Різному» ж депутатам облради належало визначитися у не менш важливих суспільних темах. Адже на розсуд обранців винесено рішення про підтримку звернення Волинської ради церков щодо 70-ї річниці Волинської трагедії. Обранці висловили солідарність із позицією духовенства області, яке «напередодні 70-ліття українсько-польського протистояння в роки Другої світової війни, поділяючи стурбованість української громадськості щодо спроб окремих представників польських політичних парламентських партій радикалізувати оцінки дуже складної, болючої, неоднозначної сторінки історії Українського та Польського народів, будучи переконаними, що плідна співпраця та взаємна повага, якими характеризуються сучасні відносини між Україною та Польщею, є та мають залишатися і в подальшому зразком цивілізованого співіснування двох демократичних держав, вважає, що найкращим вшануванням пам’яті убитих поляків і українців стане розвиток міждержавних відносин на засадах добросусідства та взаємної поваги».  А також – закликали Президента України Віктора Януковича продовжити процес примирення, розпочатий у 2003 р. тодішніми президентами України та Польщі Леонідом Кучмою та Александром Кваснєвським.
Водночас Сергій Слабенко запропонував, окрім цього рішення, прийняти й інше, що передбачало висловлення незгоди з однобокими оцінками цих трагічних сторінок в історії двох народів, викладеними у зареєстрованому проекті ухвали сейму Речі Посполитої Польщі «у справі геноциду, здійсненого ОУН-УПА, стосовно польського населення Східних Кресів у 1939-1947 рр.». Та спочатку для ухвалення такого рішення забракло два голоси. І тільки після наполягання окремих обранців поставити питання на голосування вдруге табло таки засвідчило позитивний результат. Тож Волинська облрада приєдналася до подібних звернень львівських та івано-франківських колег. Відповідна заява буде спрямована до Президента України, Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ, Посольства Республіки Польща в Україні та Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку. 
Результативно і оперативно попрацювавши, обранці закрили чергову сесію під акомпанемент Державного Гімну України. 
Олена ЛІВІЦЬКА. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *