Ігор Поліщук, незважаючи на молодий вік, – постать доволі відома в Луцьку. Активний учасник сесійних засідань депутатів міської ради попередньої каденції, головний юрисконсульт Благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» на чергових виборах вдруге став депутатом міської ради, балотуючись за списками партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». Це найчисельніша фракція (15 депутатів), до того ж – майже всі нові обличчя. Прошу Ігоря Ігоровича заочно познайомити з тими, хто найближчим часом впливатиме на долю міста. Отож…
– Так, команда у нас доволі молода і різнопланова. Це і юристи (зокрема я і Микита Рабан), і менеджери офісів розвитку кварталу, працівники Фонду (Борис Смаль, Тетяна Янчук, Орися Залевська, Юлія Дацюк). Який це дає плюс? Наші депутати щодня ведуть прийом людей, тим самим маючи змогу назбирати перелік найактуальніших проблем, які хвилюють мешканців Луцька, і набути досвід їх вирішення, зокрема через депутатські повноваження. Є в нас і голова ОСББ Петро Бойко, підприємець Сергій Шкода, який займається системами опалення й має значний досвід у цій галузі, що наразі теж досить актуально. Військовослужбовець Олександр Кравченко, який перебував на службі в АТО, волонтер, що також приділяє увагу питанням психологічної реабілітації бійців, ще один волонтер центру «Серце патріота» – Сергій Балицький, підприємець Вікторія Побережна, яка має досвід у сфері малого бізнесу, Юрій Безпятко, котрий працює у сфері реклами. Олександр Волинець, підприємець, який один із перших у Луцьку став застосовувати енергозберігаючі технології, системи, що дозволяють економити тепло та електроенергію, вже використовує сонячні батареї та новітні енергозберігаючі технології у власному будинку, а також довгий час займається захистом підприємців, які працюють на ринку, від рекетирської політики Волинської облспоживспілки. Освітянин, в.о. декана ЛНТУ Сергій Савчук. А також уже вам знайомий Микола Дендіберін, людина-фанат спорту, зокрема і дитячого.
Це люди, які щиро хочуть щось змінити. Сподіваюся, що впродовж декількох сесій лучани зможуть у цьому переконатися. Будемо старатися працювати на результат, на покращення життя громади, тому, переконаний заради цієї мети нам вдасться об’єднати всі демократичні сили.
– На яких основних напрямках збираєтеся зосередити увагу?
– Першочергово будемо займатися відслідковуванням у міській раді корупції, зловживань, махінацій. У мене є низка документів щодо перевірок підприємств – «Луцьктепло», «Луцькводоканал», «Луцьке підприємство електротранспорту». До мене систематично приходять люди з цих підприємств, є вже звернення до фракції УКРОПу від профспілкового комітету «Луцьктепло» з проханням створити тимчасово-контрольну комісію з питань діяльності цього підприємства у зв’язку зі зловживаннями. Тому вищеназвані підприємства є стратегічними в нашій роботі, ми старатимемося, щоб вони працювали ефективніше. Також не залишимо поза увагою роботу у сфері житлово-комунального господарства. Це одна з найбільш проблемних галузей міста. Ухвалено закон про так звану ліквідацію жеків, тому велику роль почнуть відігравати ОСББ. Наше завдання – допомогти мешканцям максимально розібратися в цьому і сприяти створенню таких спілок, де можливо. Наприклад, кожен, хто хоче створити ОСББ, може прийти в Офіс розвитку кварталу, отримати консультацію, зразки необхідних документів і навіть фінансову допомогу на реєстрацію.
Безумовно, пропонуватимемо нові підходи вирішення проблем і в галузі медицини, й освіти. Наприклад, ініціюватимемо створення благодійних фондів у школах і садочках, аби батьки могли відстежувати рух коштів, які вони здають. До речі, це ми пропонували і в минулій каденції, але нас не підтримали. Будемо також підтримувати діалог із громадою та оперативно реагувати на ті чи інші потреби, які виникатимуть.
– На першому пленарному засіданні сесії міської ради VII скликання обрали голів профільних комісій. Чому серед них нема жодного укропівця? Невже це для вас не є стратегічним питанням?
– На жаль, багато хто перебільшує вплив голови комісії на вирішення проблем. Він має такий самий голос, як і всі інші члени. Єдина відмінність – голова веде засідання комісії. Тому це для нас не принципово. Наші члени фракції увійшли до всіх комісій, окрім комісії спорту. На засідання цієї комісії приходитиме Микола Дендіберін, розбиратиметься зі всіма питаннями, щоправда, з правом дорадчого голосу.
– З якими політичними силами ви об’єднуватиметеся для успішної роботи?
– Зі всіма демократичними силами, які ставлять для себе такий вектор руху, як напрацювання цікавих ідей для міста, прийняття рішень на користь лучан, допомога мешканцям, незалежно від партійної приналежності. Хоча раніше я і казав, що не співпрацюватимемо із БПП «Солідарність». Минулої каденції представники цієї політичної сили лобіювали такі, м’яко кажучи, дивні рішення, які не йшли на користь громаді. Наприклад, вони були проти створення комісії щодо розгляду діяльності і стану ДКП «Луцьктепло», комісії щодо ощадного використання коштів. Тому особливої співпраці, на мою думку, цієї каденції в нас не вийде. Але час покаже. Адже фракція «Солідарності» оновилася, і, сподіваюся, вони переосмислять підходи та будуть лобіювати не лише рішення та питання міського голови, а й працюватимуть на благо міста. Для чого ж ми тоді сюди прийшли? Тому якщо депутати від «Солідарності» нині пропонуватимуть рішення, котрі йтимуть на користь громаді, ми, звичайно, підтримуватимемо. Бо інтереси лучан, на моє переконання, мають бути вищі, ніж політичні чи власні.
– Дякую за цікаву розмову. Тож успіхів вам!
Наталія ГЛАВНІЧЕК.