Без категорії

Інформаційний дайджест новин за 15 лютого 2024 року

Інформаційний дайджест новин за 15 лютого 2024 року

 Уряд і Світовий банк представили RDNA3: потреби на відбудову України складають вже майже 486 мільярдів доларів

Сукупні економічні, соціальні та інші втрати України станом на кінець 2023 року становлять майже 499 мільярдів доларів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації третьої оцінки збитків і потреб на відновлення України (RDNA3), проведеної за участі Світового банку.

Найбільше постраждали сектори торгівлі та промисловості, сільське господарство, енергетика і транспорт.

«Потреби на відбудову України складають майже 486 мільярдів доларів. З них на швидке відновлення потрібно витратити 15 мільярдів доларів. Ми бачимо, що за останній рік потреби на відбудову продовжили зростати. Особливо зростання помітно в житловому секторі, де через дії ворога зруйновано чи пошкоджено 10% від усього фонду житла», — зазначив очільник Уряду.

 

Наша спільна мета — побудувати інклюзивне суспільство та економіку без бар’єрів, – Юлія Свириденко

Уряд продовжує працювати над тим, щоб якомога більше українців змогли отримати роботу, розпочати власний бізнес або отримати новий фах. Про це розповіла Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час наради під головуванням першої леді Олени Зеленської у Тернопільському центрі зайнятості.

Для того, аби українське суспільство стало ще більш інклюзивним, Міністерство економіки впроваджує низку програм підтримки. Це і допомога із працевлаштуванням, професійне навчання, ваучери, гранти та мікрогранти, програми компенсацій для роботодавців. Загальний бюджет всіх цих програм сприяння зайнятості на 2024 рік – 7 мільярдів гривень.

 

Нові підходи до державних закупівель спрямовані на забезпечення закладів освіти продуктами Made in Ukraine, – Юлія Свириденко

Нові стандарти харчування потребують постійного покращення системи закупівель. Це робота, яку Уряд веде системно, аби спрощувати та полегшувати цей процес. Нещодавнє рішення Уряду зробить закупівлю продуктів для закладів освіти ще простішою та доступнішою – через електронний каталог Prozorro Market. На цьому наголосила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час наради щодо впровадження Реформи шкільного харчування, за участю Першої леді України Олени Зеленської.

«Реформа шкільного харчування безумовно одна з найважливіших, тому Уряд спрощує бюрократичні процедури, пов’язані із закупівлею продуктів для закладів освіти, охорони здоров’я та інших бюджетних установ. Ми вже неодноразово бачили на практиці ефективність використання електронного каталогу Prozorro Market. Механізм закупівель за цим інструментом економить час та ресурси, зменшує ризики корупції та заощаджує кошти під час проведення закупівельних процедур», – зазначила Юлія Свириденко.

 

Світовий банк планує виділити 500 млн доларів на підтримку українського бізнесу у 2024 році

Міністерство економіки України та Світовий банк працюють над залученням 500 млн доларів на фінансування проектів підтримки українського бізнесу у 2024 році. Про це йшла мова під час зустрічі команди Міністерства економіки України із місією Світового банку на чолі з регіональним директором у справах України та Молдови Арупом Банерджі.

«Хочу подякувати Світовому банку за підтримку України під час війни. На цей рік вони планують погодити фінансування програм підтримки українського бізнесу на 500 млн доларів.

І це дуже актуально для нас, адже зараз Уряд працює над об’єднанням всіх відповідних програм під єдиним брендом Made In Ukraine для збільшення їхньої ефективності. Ми маємо синхронізувати всі напрямки стимулювання бізнесу та більше сфокусуватись над підтримкою пріоритетних галузей, які створюють додатковий ВВП, в тому числі підтримці переробної промисловості та бізнесу, який працює на експорт», – наголосила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

 

Робота без бар’єрів: компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю можна отримати через Дію

Від сьогодні роботодавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю, можуть отримати компенсацію від держави через Дію. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко. 

“Для усунення бар’єрів на робочому місці ми запровадили в серпні минулого року програму компенсацій роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Жодна людина не повинна відчувати бар’єрів, в якому б місці, чи на якій посаді вона б не працювала. Ми даємо роботодавцям можливість зробити робоче середовище для своїх працівників максимально комфортним та безпечним. Вони можуть придбати для співробітників з інвалідністю необхідні їм меблі, обладнання, допоміжні засоби, а держава компенсує їх вартість. Відтепер отримати таку компенсацію вони можуть швидше й простіше – через портал Дія. Від початку запуску програми понад 100 роботодавців вже скористались такою можливістю та отримали майже 7 млн грн компенсації від держави за облаштування робочих місць”, – зазначила Юлія Свириденко. 

 

Ірина Верещук: Стандарти допомоги від міжнародних організацій треба уніфікувати

На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі одного з телеканалів.

За її словами, міжнародні організації надають велику допомогу Україні й продовжують це робити. В тому числі вони надають пряму фінансову допомогу вразливим категоріям громадян, що сприяє стійкості цивільного населення під час війни.

При цьому Віце-прем’єр-міністр зазначила, що часто різні міжнародні організації мають різні стандарти й алгоритми. Тому було б добре, якби міжнародні гуманітарні оператори уніфікували свої підходи.

 

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков зустрівся з представниками німецького Уряду

На зустрічі з делегацією Німеччини команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури обговорила пріоритети відновлення на 2024 рік. Серед основних напрямків були відзначені інвестиції в інфраструктуру як основа регіонального відновлення, регіональна політика та відновлення за лідерством громад, а також реформи для відновлення.

«Ми вже готуємося до формування порядку денного URC2024 у Берліні. Для нас важливо, щоб конференція залишалася практичним майданчиком для розвитку співпраці між урядами та бізнесом. Цього року Україна змогла продемонструвати прогрес у багатьох секторах – і ми маємо потенціал, щоб заявити про себе ще голосніше. Наша спільна мета – створення та реалізація реальних проектів, зокрема з німецьким бізнесом», — сказав на зустрічі Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

 

Укрпошта автоматизує сортування посилок

Державний поштовий оператор «Укрпошта» завершив встановлення автоматизованих сортувальних ліній на логістичному терміналі у Києві. Нове обладнання дозволяє обробляти 18 тисяч посилок за одну годину, або ж близько 400 тисяч відправлень на добу. Йдеться про міжнародні великі та дрібні відправлення.

Упродовж першого півріччя автоматизація потужностей відбудеться ще у шести сортувальних терміналах в Дніпрі, Києві, Львові, Одесі, Харкові та Хмельницькому. Незабаром заплановано відкриття інноваційного сортувального термінала «Київ Лівий», де також буде відкритий ще один центр обробки міжнародних посилок, що дасть можливість суттєво скоротити час доставки посилок.

«Швидкий і якісний поштовий сервіс не мрія, а вимога часу…Нове обладнання для сортувальних ліній та оновлення логістичних маршрутів дозволить доставляти посилки в усі обласні центри України вже на наступний день після їх відправки. Крім того, обладнання та програмне забезпечення, яке встановлюється на всіх терміналах, це важлива підтримка українського бізнесу у складних економічних умовах», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

 

Потреби України у відновленні оцінюють у 486 мільярдів доларів: оновлений звіт RDNA3

Уряд України разом з Групою Світового банку, Європейською Комісією та ООН опублікували звіт щодо оновленої спільної оцінки збитків і потреб, які виникли внаслідок широкомасштабного вторгнення рф (Rapid Damage and Needs Assessment, RDNA3).

Згідно зі звітом, загальні витрати на відновлення України протягом наступного десятиліття становлять 486 мільярдів доларів США, що приблизно у 2,8 раза перевищує номінальний ВВП України на 2023 рік. Цьогорічний показник також на 18% перевищує попередню оцінку RDNA2 у 411 мільярдів доларів США станом на 24 лютого 2023 року.

«Спільна робота з міжнародними партнерами дозволяє скласти точну картину втрат і потреб у відновленні. Ми чітко розуміємо пріоритети та вартість відновлення у 2024 році.

Результати оцінки ляжуть в основу планувальних документів та методик пріоритезації. Зокрема, пріоритети, визначені у звіті RDNA3, будуть інтегровані у план заходів в рамках Державної стратегії регіонального розвитку (ДСРР). Крім того, DREAM – Державна цифрова екосистема управління відновленням забезпечить маркування проектів, які відповідають потребам RDNA, що дозволить краще пріоритезувати критично важливі проекти відновлення та надавати їм першочергову підтримку», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

 

Україна – Греція: перспективи співпраці в енергетиці

Заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков взяв участь у 6-му засіданні Міжурядової Спільної українсько-грецької Робочої групи з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва та Конференції з питань відбудови України.

Заступник Міністра енергетики України подякував колегам та всьому грецькому народу за політичну, технічну та фінансову підтримку, яку енергетичний сектор України отримав у критичний час. Він наголосив, що беззаперечним є відновлення України на основі «зелених» технологій та сталого виробництва енергії:  «Ми прагнемо впровадити гнучку та сталу генерацію, децентралізовану модель постачання електроенергії, адаптовану до наших специфічних потреб, таких як: можливий військовий вплив, доступність електроенергії для споживачів (особливо вразливих) та «зелене» відновлення країни. Ми прагнемо відновити Україну як енергетичний хаб Європи з енергетичним сектором, який відповідає сучасним викликам».

 

Якісна безоплатна реабілітація має бути доступна в кожній кластерній лікарні, — Віктор Ляшко

Якісна безоплатна реабілітація має бути доступна в кожній кластерній лікарні. На цьому наголосив Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко під час робочої поїздки в Кіровоградську область. Очільник МОЗ провів нараду за участю представників Кіровоградської обласної військової адміністрації та керівників кластерних лікарень області.

«Пацієнт є центральною фігурою у формуванні політики в сфері охорони здоровʼя. Тому наша мета — забезпечити якісну, доступну та безоплатну медичну допомогу кожному. Для її досягнення в умовах обмежених ресурсів торік ми сформували спроможну мережу медзакладів по всій Україні. Тобто чітко визначили роль та функції кожного медичного закладу в кожній області, які саме види медичної допомоги мають в ньому надаватися і надаватися дійсно якісно», — сказав  Віктор Ляшко.

 

Герман Галущенко і Джеффрі Пайєтт обговорили українсько-американську співпрацю в атомній галузі та інфраструктурні проекти в енергетиці

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із заступником Державного секретаря США, координатором групи G7+ з надання допомоги енергосектору України Джеффрі Пайєттом. Сторони зустрілися у межах міністерської зустрічі високого рівня, організованої до 50-річчя Міжнародного енергетичного агентства у Парижі.

Герман Галущенко подякував США за підтримку України у боротьбі з російським агресором. Зокрема, за допомогу, надану через USAID у здійсненні закупівель для потреб енергосектору за кошти донорів Фонду підтримки енергетики України. А також за внесок США до Фонду у розмірі 25 мільйонів доларів. Міністр також відзначив важливе значення двосторонньої співпраці між країнами в атомній галузі задля зміцнення енергетичної безпеки та незалежності України.

 

Посилюємо енергетичну стійкість України: USAID ПЕБ доставив 57 когенераційних установок для громад

Для стабільного тепло- та енергопостачання в зимовий період USAID закуповує 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів. На сьогодні вже доставлено 57 таких установок потужністю від 50 кВ до 1500 кВ.

Завдяки цьому теплопостачальні підприємства зможуть генерувати додатково 56.5 МВт електричної енергії для власних потреб та забезпечать теплом близько 1 млн громадян та 960 об’єктів соціальної сфери. Йдеться про школи та лікарні, а також інші об’єкти місцевої критичної інфраструктури, зокрема водоканали.

 

Потреба на швидке відновлення – 15 млрд доларів США: Уряд України та міжнародні партнери презентували оновлений звіт збитків України

 15 лютого Уряд України, Група Світового банку, Європейська Комісія та Організація Об’єднаних Націй презентували звіт «Третя швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України» (Third Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment – RDNA3).

У звіті «Третя швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України» представлені висновки щодо втрат України від війни росії у період з 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2023 року. Звіт надає оцінку коротко-, середньо й довгостроковим потребам країни у реконструкції та відновленні.

Станом на 31 грудня 2023 року потреби у відбудові та відновленні протягом 10 років становитимуть майже 486 млрд доларів США. Прямі збитки сягнули майже 152 млрд доларів США.

 

Руслан Слободян розповів про роботу Держенергонагляду у 2023 році

15 лютого 2023 року голова Держенергонагляду Руслан Слободян прозвітував про результати роботи інспекції за 2023 рік.

Очільник відомства зазначив, що попри усі труднощі та виклики, спричинені російсько-українською війною, вдалося повною мірою забезпечити нормальне функціонування відомства в умовах воєнного часу.

 

Орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару рф по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 млн грн

Внаслідок російських ударів 9 лютого по нафтобазі на Харківщині витекло близько 3 тис тонн нафти, яка потрапила у річки Уди, Лопань, Немишля, Харків. Приблизна площа забрудненої водної поверхні складає 780 тис. кв. м. Фахівці Держекоінспекції та відповідного Басейнового управління водних ресурсів працюють на місці події, зроблені відповідні загородження, щоб нафтова пляма не поширювалася далі за течією. Про це повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

 

Мінцифри: Отримуйте компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю через портал Дія

Відтепер роботодавці, які найняли людину з інвалідністю, можуть одержати через портал Дія компенсацію за облаштування її робочого місця. Це значно спростить та пришвидшить процес отримання фінансової допомоги. А ще змотивує компанії працевлаштовувати осіб з інвалідністю та забезпечувати їм комфортні умови праці.

Таку програму Уряд запровадив ще в серпні минулого року. Завдяки їй роботодавці змогли отримувати компенсацію за вже придбані засоби для облаштування робочого місця співробітників з інвалідністю. Зокрема, за меблі, комп’ютери, спеціальні програми та допоміжні системи. З повним переліком обладнання можна ознайомитися за посиланням.

 

Укрзалізниця запустила модернізований дизель-поїзд на маршруті Коростень – Житомир – Вінниця

Дизель-поїзд ДР1А, який був побудований у 1996 році, Укрзалізниця повністю модернізувала на власних потужностях. Роботи виконано з урахуванням усіх стандартів, зокрема й інклюзивних вимог. Головні вагони поїзда обладнані пандусами та місцями для людей на кріслах колісних, спеціальними санвузлами та кнопками виклику поїзної бригади. Серед інших зручних атрибутів – кріплення для перевезення велосипедів, стелажі та полиці для багажу, порти Type-C та USB для зарядки телефонів, сповивальні столики у вбиральнях, маршрутні покажчики та інформаційні екрани.

Дизель-поїзд має 324 посадкові місця ІІІ класу та 8 додаткових місць для маломобільних груп населення.

 

Відмова від російського газу та відновлення України: зустріч Германа Галущенка і Міністра довкілля та енергобезпеки Італії Гільберто Фратіна

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Міністром довкілля та енергетичної безпеки Італії Гільберто Фратіном у межах заходів, організованих до 50-річчя Міжнародного енергетичного агентства у Парижі.

Серед тем розмови – участь італійських партнерів у відновленні українського енергосектору, а також координація зусиль на міжнародному рівні для посилення енергетичної безпеки в Європі.

Герман Галущенко подякував Італії за понад 300 тонн обладнання, яке було надане українським енергетикам.

 

Дипломування моряків: за рік роботи нова Державна кваліфікаційна комісія моряків опрацювала понад 30 000 заяв

Рік тому в рамках реформи дипломування моряків розпочала роботу повністю нова за складом та функціоналом Державна кваліфікаційна комісія моряків (ДККМ).

За цей рік нова кваліфікаційна комісія опрацювала більше 30 000 заяв щодо підтвердження кваліфікації та присвоєння звань українським морякам. 70 % – це позитивні рішення, понад 21 тис. моряків вже отримали готові кваліфікаційні документи. З них більше 12 тис. заяв подані моряками онлайн засобами порталу Дія. Крім порталу Дія, моряк може подати заяву особисто, через представника або поштою.

 

Мінсоцполітики: Процес приймання протезу людиною в користування може супроводжуватись фото- та відеофіксацією

Мінсоцполітики працює над вдосконаленням процесу забезпечення українців засобами допоміжної реабілітації, зокрема протезами. Для покращення механізму контролю за якістю встановлених протезів передбачено можливість фото- та відеофіксації процесу примірки та користування виробом для передачі цих даних до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Головна умова – наявність згоди на фото- чи відеофіксацію людини, якій встановили протез.

Таким чином держава зможе проконтролювати, за потреби, як сам факт встановлення протезу, так і питання якості.

Відповідна можливість передбачена оновленим Порядком забезпечення допоміжними засобами реабілітації.

 

Реформування енергосектору і «зелений» перехід: зустріч Германа Галущенка і генсека Організації економічного співробітництва та розвитку Матіаса Кормана

Міністр енергетики України Герман Галущенко у межах міністерської зустрічі високого рівня, організованої до 50-річчя Міжнародного енергетичного агентства у Парижі, провів зустріч із Генеральним секретарем Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) Матіасом Корманом.

Очільник Міненерго ознайомив генерального секретаря OECD з реформами, які Україна впроваджує в енергетиці навіть в умовах воєнного часу. Зокрема, Міністр акцентував на ухваленні закону щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, спрямованого на імплементацію регламенту REMIT, а також продовженні реформи корпоративного управління державних енергетичних компаній.

 

Мінфін: З початку року на соцвиплати було спрямовано 37 млрд грн

У січні 2024 року із держбюджету на соцвиплати було спрямовано 36,92 млрд гривень.

Ці кошти було спрямовано:

20,9 млрд грн – на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду;

8,5 млрд грн – на соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини.

 

Спільне комюніке за підсумками Міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України 14.02.2024

За підсумками засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної платформи донорів України, що відбулося під співголовуванням заступника радника Білого дому з питань національної безпеки з міжнародної економіки Майка Пайла, Генерального директора Європейської Комісії Герт-Ян Коопмана та Міністра фінансів України Сергія Марченка, країни-учасники оприлюднили спільний прес-реліз:

14 лютого відбулось перше у 2024 році онлайн-засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України. Учасники платформи засвідчили свою непохитну підтримку Україні та засудили протиправну, агресивну війну росії проти України. Було наголошено на нагальності забезпечення потреб України у бюджетній підтримці на 2024 рік, щоб уникнути негативних наслідків для фінансової та економічної стабільності України.

 

Держкомтелерадіо закликає книгорозповсюджувачів неухильно дотримуватися чинного законодавства

На вимогу Держкомтелерадіо припинено протиправну діяльність щодо розповсюдження видавничої продукції держави-агресора трьома книжковими крамницями – двома у столичному торговельному центрі та однією у м. Горішні Плавні Полтавської області.

Водночас було встановлено, що власники цих торговельних точок здійснюють свою діяльність з порушенням частини другої ст. 12 Закону України «Про видавничу справу», відповідно до якої суб’єкти книгорозповсюдження можуть здійснювати свою діяльність лише після внесення їх до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

 

Енергетики готувалися до складних сценаріїв проходження осінньо-зимового періоду, – Руслан Слободян

Попри атаку на енергетичні об’єкти Дніпропетровщини, яку здійснив ворог 13 лютого, ситуація в енергетичній системі України стабільна. Енергетики знають, що робити та як долати такі наслідки. Про це зазначив Голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

За його словами, українські енергетики готувалися до таких складних сценаріїв проходження осінньо-зимового періоду. Зокрема, з літа здійснювалась масштабна кампанія з підготовки до холодної пори року. За координації Міненерго активно працює антикризовий енергетичний штаб. Також накопичено достатній аварійний запас обладнання.

 

Понад півмільйона гривень надійшло до бюджету за надані одеськими землевпорядниками адміністративні послуги у січні 2024 року

За січень 2024 року землевпорядники Одеської області спрямували до загального фонду державного бюджету 560 695 грн за надані громадянам адміністративні послуги.

Найбільші надходження коштів у розмірі 551 247 грн отримали за надання 3 641 витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Ще 9 447 грн надійшло за виправлення технічних помилок у відомостях Державного земельного кадастру.

 

МОЗ: Мільйон тест-смужок отримали українці за програмою реімбурсації

З жовтня минулого року в українців з’явилася можливість отримати тест-смужки безоплатно або з частковою доплатою. За цей період пацієнти з цукровим діабетом І типу отримали понад мільйон тест-смужок для вимірювання рівня цукру за програмою реімбурсації.

На сьогодні перелік реімбурсації включає 23 найменування тест-смужок для глюкометрів, вартість яких підлягає повному чи частковому відшкодуванню. Їх вартість наразі відшкодовує держава.

За період дії програми сума відшкодованих коштів для аптечних закладів склала понад 4 млн грн.

 

Держпродспоживслужба: П’ять років реалізації Програми контролю сирого молока – від пілотного проекту до розгортання на національному рівні

Підвищення якості сирого молока є ключовим індикатором розвитку молочного сектору. Вже п’ять років в Україні реалізується Програма контролю сирого молока, метою якої є формування еквівалентних Європейському Союзу (ЄС) процедур ризик-орієнтованого контролю через регулярний моніторинг періодичних перевірок сирого молока з боку компетентного органу.

 

Ганна Замазєєва: Ми запроваджуємо дієві інструменти підтримки енергоефективної відбудови громад

На цьому наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, виступаючи на будівельному форумі «Енергоефективне відновлення України».

Усі учасники заходу об’єдналися навколо ключової теми обговорення – відбудови громад, що має бути на основі енергоефективних стандартів, принципів циркулярної економіки, декарбонізації.

Голова звернула особливу увагу представників громад на ключові принципи, яким потрібно слідувати в процесі майбутньої відбудови. Серед основних – принцип «енергоефективність передусім», що червоним ланцюгом проходить в оновлених європейських директивах.

Докладніше можна прочитати на Урядовому порталі www.kmu.gov.ua та сторінках Кабінету Міністрів України у соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *