Іноземний інвестор хоче купити «Волинь-цемент»: які умови?

Здолбунівський цементний завод («Волинь-цемент», Dyckerhoff)

Антимонопольний комітет України оголосив попередні умови, за яких провідний виробник будівельних матеріалів, міжнародна компанія CRH, зможе придбати два цементних заводи італійської Buzzi. Один з них — «Волинь-цемент».

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу АМКУ.

Двома заводами “Волинь-цемент” та “Югцемент” в Україні Buzzi володіє через дочірню компанію “Дікергофф цемент Україна”. Інвестор подав заявку на придбання цих двох підприємств ще у вересні 2023 року.

У четвер, 25 липня, Антимонопольний комітет опублікував запропоновані інвестором умови щодо придбання заводів, які мають на меті захистити інтереси споживачів.

Зокрема, протягом 9 місяців після придбання підприємств, CRH має передати 25-28% акцій ПрАТ “Дікергофф цемент Україна” третій стороні.

Також компанія зобов’язується інформувати державного регулятора про передачу частки активів, обсяги виробленого цементу, його постачання на ринок тощо.

При цьому CRH зберігає виробничі потужності обох підприємств, а також забезпечує рівні умови та ринкові ціні для споживачів будматеріалу. Також компанія зобов’язується інвестувати в заводи, модернізувати виробництво, зберегти робочі місця та регулярно покращуючи умови праці для співробітників.

Народна депутатка та голова Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів Галина Янченко зазначила, що багатомільйонні інвестиції міжнародних компаній попри війну – це запорука підтримки партнерів та перемоги України.

Експерти зазначають, що потенційна угода є важливою для відбудови країни. Адже цемент є ключовим будівельним матеріалом і присутність іноземного інвестора, готового вкладатися у розвиток внутрішнього виробництва вже зараз — запорука уникнення дефіциту в пік відбудови.

Після скорочення через початок повномасштабного вторгнення, у 2023 році виробництво цементу в Україні збільшилось і склало 7.4 млн тонн. Однак, як зазначає Павло Качур, голова Асоціації “Укрцемент”, на піку відбудови Україні знадобиться близько 14 млн тонн продукції на рік.

“Для цього потрібно вже зараз залучати інвестиції та модернізувати українські підприємства. Україна як держава має зробити це своїм пріоритетом, адже від нашої політики в цій сфері залежить вся повоєнна відбудова”, — підкреслює Качур.

Наш кор.

Фото: Здолбунівський цементний завод («Волинь-цемент», Dyckerhoff)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *