Історичні споруди повертаються державі

Палац Терещенків Житомир держава забрала в московського монастиря

Колишній маєток бізнесменів і меценатів родини Терещенків у м. Житомирі повернули державі. Попередньо забрали в московського монастиря. Що важливо і чи процес пошириться на Волинь?

У Житомирській обласній прокуратурі повідомили:

«У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано право власності держави на комплекс будівель орієнтовною вартістю 148 млн грн в особі Міністерства освіти та науки України».

Комплекс охоплює палац ХIX cтоліття, будівлі, де розміщалися авіамайстерня, стайні, а також інші господарські приміщення загальною площею понад 4,4 тисячі м².

«Історична правда» деталізує:

«Усі споруди, що є культурною спадщиною краю, передали на баланс Коростишівського професійного аграрного ліцею. 

Неоготичний палац у селищі Червоне збудували на замовлення польського шляхтича Адольфа Грохольські. Після його смерті палац викупили підприємці Терещенки. У селищі працював їхній цукровий завод та авіазавод, де конструювали власні літаки. Після жовтневого більшовицького перевороту 1917 року та окупації України східною ордою в будівлі знаходився притулок для безпритульних дітей. До кінця XX століття тут містилося ПТУ». 

Через кілька років після здобуття Україною Незалежності колишній палац було передано жіночому монастирю Святого Різдва Христового рпц в Україні.

Тож головне у цьому факті навіть не повернення історичної споруди державі, а її відчуження від московської релігійної організації, котра діє в Україні під вивіскою упц мп.

А як цей досвід застосують на Волині?

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Історичної правди»: відвойований у московської церви палац Терещенків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *