Хто зрештою займе посаду директора Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності? Палкі дебати щодо долі керівного крісла розгорілися під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму Волинської обласної ради, що відбулося 10 липня.
На розсуд поважної комісії – три кандидати: Микола Зайченко, Андрій Булковський та Андрій Авраменко.
Чим викликаний такий ажіотаж до посади, «непосвяченим» зрозуміти важко. За школою ніколи не було ніякого майна. Як розповість у ході комісії її недавній директор Микола Зайченко, у неї нема ні тренувальної бази, ні спортзалу… Є 20 ставок на 16 тренерів. Ці гроші ВШВМС платить за підготовку ними спортсменів до відповідальних стартів. Певні кошти виділяються і самому спортсмену. Правда, якщо послухати чемпіонів, то це – мізер… І вся олімпійська справа на Волині тримається на волі меценатів. От тільки за що тоді сперечаються то одні, то інші кандидати на посаду директора? .. Хочеться вірити, що справді керуються неймовірним бажанням змінити ситуацію у волинському спорті.
Кожен із претендентів говорив про своє бачення діяльності цієї школи.
Андрій Булковський майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, учасник 16-х Олімпійських ігор в Атланті, який має досвід роботи тренером та роботи у місцевих органах виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту, наголосив на необхідності прозорого розподілу коштів, що виділяються на підготовку спортсмена. Наприклад, він пропонує поділити спортсменів на кілька категорій. І фінансування надавати відповідно до цього розподілу, тобто – до заслуг людини. Мовляв, тоді автоматично тренерам не треба буде лобіювати свого спортсмена. Коли ці питання вирішити, тоді в директора з’явиться можливість працювати без зайвого клопоту виключно над управлінськими питаннями.
«ВШВСМ – не благодійна організація, а спорт вищих досягнень. Тут як у будь-якій команді має бути конкуренція», – зазначив претендент.
Головне, що про призначення Андрія Булковського клопоталася ініціативна група тренерів, які працюють при ВШВСМ. Під відповідним зверненням до керівництва ради – чимало підписів.
Андрій Авраменко – спортсмен важкоатлет, син відомого тренера Миколи Авраменка. Майстер спорту. Нині працює в бізнесі, керує в транспортній фірмі. Був небагатослівним. За його словами, нині тренує інших та й сам виступає на «змаганнях з пауерліфтингу, жиму лежачи». Сказав, що має на меті залучити до підготовки спортсменів високого класу бізнес. А те, що досвіду правлінського чоловікові бракує, його група підтримки вважає плюсом, а не мінусом. Мовляв, «ніколи не ходив коридорами влади».
Зате чимало ними походив Микола Зайченко. Свого часу був керівником управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, донедавна – директором ВШВСМ. З посади директора був звільнений 1 червня, бо закінчився контракт. До речі, як зауважували під час засідання, саме він, Микола Авраменко та нинішній голова комісії, депутат облради Роман Карпюк – були напочатку 90-х першими тренерами ВШВСМ. Микола Олександрович розповів про історію створення школи. Зауважив: у її діяльності все прозоро, претензій до нього як до керівника не виявила перевірка Держфінінспекції. «Я вважаю себе незаангажованим і незаплямованим», – сказав Микола Зайченко.
Обговорення кандидатів тривало дуже довго. І якщо Микола Зайченко, який заручився підтримкою профільного управління (бо саме воно подало його кандидатуру на директорську посаду), чи Андрій Булковський, за яким стали горою відомі тренери, свої позиції відстоювали фактично самотужки, то Андрій Авраменко прибув не сам. Чоловіка прийшли підтримати спортсмени. Дехто навіть з малими дітьми. Серед лобістів – відомий ударівець (чи-то екс-ударівець?) Ігор Алєксєєв, підприємець і голова громадської ради Ігор Дильов і навіть … директор КП «Луцьктепло» Олександр Киричук . От тільки який стосунок до спорту високих досягнень має, для прикладу, останній – не вдалося почути. Очевидно, то майбутній меценат. Пізніше до зали, мабуть, в ролі «важкої артилерії», підтягнувся й бізнесмен, депутат облради Василь Столяр… «На лаві запасних» перебували й представники громадських організацій, що брали участь у революційних подіях на Волині. Президенти і віце-президенти різних спортивних федерацій (в тому числі й не олімпійських видів спорту) переконували: сумлінніше, ніж пан Авраменко, на волинський спорт вищих досягнень не працюватиме ніхто.
Буде так чи ні, маємо шанс побачити, адже комісія більшістю голосів підтримала Андрія Авраменка як кандидата на директорську посаду. Хоча призначити керівника одіозної ВШВСМ може тільки сесія. А може й – голова облради, який у міжсесійний вправі підписати розпорядження про призначення того, кого вважає за потрібне. Але чи стане цей прийом застосовувати Валентин Вітер, який, будучи свого часу в опозиції, не схвалював таких вчинків свого попередника Володимир Войтовича? Ось – в чому питання…
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: Ігор Алексєєв та Олександр Киричук на засіданні комісії; Андрій Булковський; Микола Зайченко; Андрій Авраменко; ті, хто прийшли відстоювати Авраменка залишили залу задоволеними.
Кадрові баталії
