Хто нажився на неякісних бронежилетах і шоломах?

Валентин Сушик неякісні бронежилети і шоломи суд Юрій Погуляйко Андрій Ярмольський

Колишньому посадовцю Волинської обласної державної адміністрації часів головування Юрія Погуляйка, який є підозрюваним у справі щодо закупівлі у 2022 році військової амуніції неналежної якості на більш як 33 мільйони гривень, зменшили розмір застави майже удвічі. Але як таке взагалі могло трапитися?!

Як сказано в ухвалі Вищого антикорупційного суду, суму застави зменшили із 372 тисяч 150 гривень до 198 тисяч 480 гривень. Різницю застави у розмірі 173 тисячі 670 гривень йому повернуть на банківський рахунок.

Йдеться про начальника управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Волинської ОДА, функції якого за даними сайту ОДА у 2022 році виконував Сушик Валентин Григорович.

Деталі з ухвали судді ВАКСу: ще в грудні 2022 року у своїй ухвалі слідчий суддя ВАКС вказав, що існує ризик переховування посадовця від органів досудового розслідування та суду. Серед причин – встановлений слідством факт спроби Валентина Сушика виїхати за межі України в серпні 2022 року без повідомлення посадових осіб нібито для лікування.

Окрім цього, суддя зазначив, що до оголошення вироку волинянин має можливість безперешкодного виїзду за кордон з огляду на вік, а в органу досудового розслідування немає дієвих механізмів попередження втечі та подальшого розшуку підозрюваного.

У структурних підрозділах Волинської обласної державної адміністрації Валентин Сушик працював із 2005 року. З листопада 2022 року – керівник патронатної служби апарату Волинської обласної державної адміністрації.

За інформацією порталу «Слово і діло», «підозрюваний вирішив закупити каски і бронежилети у компанії ТОВ «БК КБР» за договором, до якого свідомо не було внесено обов’язкових для таких договорів умов щодо якості військової амуніції». Цим Валентин Сушик фактично допустив можливість закупівлі у ТОВ «БК «КБР» захисних жилетів в кількості 884 одиниць та бойових шоломів wz.2005 в кількості 846 одиниць, які не відповідають 4 класу захисту згідно ДСТУ 8782:2018 та 1 класу захисту згідно ДСТУ 8835:2019. Таким чином, було розтрачено 33 899 404 грн. Другим підозрюваним у справі є директор ТОВ «БК «КБР» Дмитро Нестерук. Він перебуває в розшуку.

Крім цього, портал «Слово і діло» зазначає:

«Волинські ЗМІ повідомляють, що вказану закупівлю у компанії особисто пролобіював колишній заступник голови Волинської ОДА Андрій Ярмольський». Того, в свою чергу, призначав на посаду вже ексочільник обласної виконавчої влади Волині Юрій Погуляйко.

Що раніше повідомляли у САП та прокуратурі Волинської області про постачання неякісної амуніції для ЗСУ?

«Суспільне. Луцьк» дослідило весь ланцюжок подій:

«4 листопада 2024 року колегія суддів ВАКС призначила до розгляду по суті справу стосовно начальника управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами однієї з ОДА (Волинської облдержадміністрації, – ред.), дії якого під час закупівлі бронежилетів та шоломів для потреб ЗСУ завдали збитків на суму понад 28 млн грн.

Як повідомляли в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, під час досудового розслідування вставили: в березні 2022 року посадовець уклав із приватним товариством із м. Києва контракти на постачання засобів індивідуального захисту для ЗСУ.

Згодом підозрюваний прийняв товар, який за своїми характеристиками не відповідав вимогам стандартів, а також підписав документи, якими столичній фірмі з обласного бюджету перерахували понад 28 млн грн. Тодішньому посадовцю Волинської ОДА повідомили про підозру у зловживанні владою.

Влітку 2022 року у Волинській обласній прокуратурі повідомляли, що директор цього приватного товариства, якому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, виїхав за кордон, ухилившись від органу досудового розслідування і суду. Його оголосило в міжнародний розшук центральне управління НАБУ».

Суди у справі Валентина Сушика тривають. Йому інкримінують зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам на суму 28 мільйонів 70 тисяч гривень. У разі доведення вини, йому загрожує до 6 років позбавлення волі з додатковим покаранням – конфіскація майна.

Але як таке могло взагалі статися на початку повномасштабного вторгнення російських окупантів, коли і вся Волинь була під загрозою наступу загарбників із північного напрямку? Саме тоді люди з усього світу збирали та купували бронежилети і кевларові шоломи, щоб забезпечити цією життєво необхідною амуніцією Захисників України… Виходить, поки одні віддавали свої гроші задля посилення обороноздатності держави та збереження життя військовослужбовців, чиновники просто крали народні гроші, виділені на каски та бронежилети для армії?!

Сергій ШРАМЧУК.

На фото порталу «Слово і діло» та пресслужби Волинської обоасної прокуратури: Валентин Сушик виступає на сесії облради; зразки неякісних касок і бронежилетів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *