Науковці знаходять дедалі більше доказів тому, що люди «підхопили» вірус SARS-CoV-2 від тварини, зокрема, з ринку в китайському місті Ухань.
Вчені вважають, що патоген могли перенести єнотоподібні собаки, пише журнал Nature.
Походження COVID-19 – політизоване питання, а тому наразі немає чітких відповідей щодо того, що стало джерелом виникнення недуги.
Однак науковці мають підстави вважати, що вірус походить від кажанів з півдня Китаю – саме там знайшли найближчих відомих «родичів» SARS-CoV-2.Там його підхопила проміжна тварина, яка передала патоген людині.
Є теорії, нібито люди могли отримати SARS-CoV-2 безпосередню від летючих мишей, однак більшість вчених такий шлях поширення вірусу вважають менш імовірним. Усе через те, що середовище проживання кажанів розташоване далеко від Уханя, де виявили перші випадки COVID-19.

«Українська правда. Життя» також зазначає, що список тварин, «підозрюваних» у передачі патогену людині, очолює єнотоподібний собака. Його потенційну роль у спричинені пандемії вивчають найчастіше.
Однією з причин, чому єнотоподібних собак підозрюють в передачі вірусу полягає в тому, що раніше вони вже заражали людей спорідненим патогеном. У 2003 році дослідники виявили у кількох єнотоподібних собак і цивет (ссавців родини вивіркових) близькі збіги вірусу, який спричиняє важкий респіраторний синдром (SARS).
Світлана КУЛЯ.
Фото порталу biovendor та з відкритих джерел.