Деякі бур’яни можуть бути дуже корисними і працювати як сидерати, також оберігатимуть овочеві культури від хвороб та шкідників
Городники упродовж усього сезону боряться з бур’янами на своїх городах, бо вважають, що ідеальна грядка має бути без них. Та це не зовсім так. Деякі бур’яни все ж таки варто залишати на городі, бо вони живлять ґрунт, насичуючи його всіма необхідними мікроелементами, і посилюють імунітет рослин. Розповідаємо, які бур’яни краще залишати на земельній ділянці, щоб вони приносили користь та підвищували врожайність.
Наприклад, полин. Цей бур’ян відомий своїми лікарськими властивостями, його використовують як жарознижуючий, знеболювальний та протизапальний засіб. А на городі його варто залишати з кількох причин. По-перше, полин діє як антисептик, поліпшуючи якість ґрунту і захищаючи городину від різноманітних захворювань. Також бур’ян ефективно бореться зі шкідниками, завдяки своєму різкому запаху. По-друге, рослина містить багато корисних мінералів – марганець, мідь, цинк та залізо, які вкрай необхідні для росту та розвитку рослин.
А мокрець належить до бур’янів-симбіонтів і приносить максимальну користь на грядках з помідорами, перцем, баклажанами та капустою. Мокрець має поверхневе коріння, тому не шкодить городнім культурам, які ростуть значно глибше. Завдяки тому, що рослина розстилається по поверхні землі, вона здатна утримувати вологу і захищає ґрунт від перегрівання. Що особливо важливо у спекотну погоду. Також мокрець можна сміливо використовувати як мульчу, яка віддаватиме ґрунтові всі необхідні поживні речовини. Тому не варто знищувати цей бур’ян, від нього вкрай багато користі.
Нагідки – не бур’ян, проте вони розсівається по всьому городу та саду, бо є багаторічниками.
Нагідки виконують захисну функцію, відлякують шкідників, зокрема медведку, колорадського жука, кліщів, клопів, мурах та інших.
Наш кор.
Фото з відкритих джерел