Лабіринти нашого життя

Іноді трапляються такі життєві ребуси, що не знаєш, звідки вони взялися і як з них вибратися. Самотужки зробити це досить складно. Тоді на виручку доводиться кликати юриста. Така людина є і в Затурцівській територіальній громаді, яку очолює вдумливий і толерантний керівник Юрій Ковальчук. Саме з ініціативи Юрія Вікторовича ми порозмовляли з начальником відділу правового забезпечення та документообігу Інною Власюк.

 Інна Миколаївна охоче пояснила, що очолюваний нею підрозділ в основному займається документообігом сільської ради та надає методичну й практичну допомогу колегам. Тобто якщо потрібно якесь вирішення юридичних моментів чи виникають спірні питання, то до правників завжди звертаються.

– Документи – це дуже важливий напрямок, вони мають містити достовірну інформацію чи загальносуспільного напрямку, чи особистого характеру.

– Так, бо завжди хочеться усім допомогти, але трапляються такі ситуації, що і сам не знаєш, як з неї вийти. Тоді мусиш переглянути масу різних законодавчих актів, в яких, на жаль, також трапляються прогалини. Через те не завжди вдається вчасно розв’язати якийсь юридичний ребус. Ми контролюємо дотримання строків, визначених законодавством України, щодо розгляду звернень громадян та публічної інформації. Дуже багато людей приходять в офіс громади, аби отримати якусь юридичну консультацію. Іноді просять скерувати до якогось адвоката для отримання безкоштовної юридичної допомоги.

– Пані Інно, Ви ж, напевно, зауважуєте, які питання найбільше турбують сьогодні жителів громади?

– Відразу так і не скажеш. У кожного щось своє. Але в більшості жителів сільської місцевості цікавлять земельні питання та орендна оплата за один гектар паю. Вона не скрізь однакова. Дехто хитрує і намагається нажитися за рахунок іншого. У цей процес мала б втрутитися держава і дати чітке роз’яснення. Це полегшило б роботу і юридичним службам територіальних громад. Бо не завжди вдається допомогти людині. Наведу приклад з власної практики. Один чоловік попросив допомогти, як кажуть, відновити справедливість. В автокатастрофі загинула його близька людина. Поки йшло досудове розслідування, потерпіла сторона не зверталася ні за якою юридичною допомогою. Зрозуміло, що слідчому нічого не залишалося як закрити справу. Суд нічого проти не мав. Скаржник приносить мені документ про закриття провадження. Поїзд, як кажуть, пішов, не дочекавшись одного пасажира з квитком. В останнього є ще шанс поїхати іншим потягом. У скаржника ніяких шансів не залишилося. Прикро не лише людині, а й нам, хоча ніякої провини з нашого боку не було. Веду до того, що все треба робити вчасно. Трапилося щось сьогодні, відразу когось попитай, проконсультуйся, порадься. Багато є звернень щодо спадкування майна. Там також є певні строки. І коли вони пропущені, то потім потрібно звертатися до суду.

– І не вина в цьому людей. Ми далеко не завжди обізнані з юриспруденцією.

– Це правда. Багато є таких моментів, що люди й не знають. До кінця цього року власники мають узаконити право на свої паї. Далеко не у всіх документи в належному стані.

– Що ще у Ваших обов’язках?

– Коли відбуваються якісь заходи з правових питань, обов’язково стараюся побувати на них. Завжди можна дізнатися якусь новелу. Присутня також на засіданнях виконавчого комітету та під час сесій. Роблю юридичний аналіз проєктів рішень, інших розпорядчих документів, комунікую з правоохоронними органами, в тому числі з прокуратурою, військкоматом, судами Волинської області, іншими територіальними громадами. Зараз є справи і з Володимирського та Луцького судів. Залежить від позивачів чи відповідачів, які проживають на тій чи іншій території.

– А з очільником громади Юрієм Вікторовичем Вам комфортно працювати?

– На посаду головного спеціаліста громади я прийшла в 2020 році. Тоді ще був попередній голова Володимир Андрійович Патійчук. Після нього люди довірили очолити громаду Юрію Вікторовичу Ковальчуку. Це досить амбітна людина, яка намагається кожного підтримати та кожному допомогти. З ним легко працювати, він завжди тебе почує, уважно вислухає та допоможе. Навіть словесна підтримка багато значить для людини. Вона морально окрилює і надихає.

– Ви також підтримуєте свого керівника?

– Ну, звичайно. Так і працюємо. Хорошого керівника навіть соромно підвести. Через те стараєшся, аби щось не прогавити і не пропустити. Завжди стараєшся бути зібраним та уважним. Коли щось не так, то й самому соромно. Маємо всі працювати на позитивний результат.

– Трапляються випадки,коли десь на якомусь рівні доводиться відстоювати інтереси громади чи перед комерційними структурами, чи перед правоохоронними органами?

– Скажу так, що з державними органами ми намагаємося жити дружно. Сваритися з кимось не в нашому стилі. Хоча в роботі трапляється різне. Коли виникають якісь суперечливі моменти, то без юридичної служби аж ніяк не обійтися. Хотілося б, щоб таких моментів було якомога менше. Тільки ж одного нашого бажання явно не достатньо. Усе корегує життя.

Володимир ПРИХОДЬКО.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото Віктора РАЙОВА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *