«Реконструкція» медицини, що здійснюється в державі впродовж останніх кількох років, передбачає не лише оптимізацію закладів медичної допомоги різних рівнів, а й запровадження стимулів для медичних працівників. Чи є кращий стимул за заробітну плату?
У пілотних регіонах (таких в Україні – чотири) поставили за ціль збільшити заробітки сімейного лікаря до 5-7 тис. грн, медсестри амбулаторії – до 5 тис. У тих куточках цих чотирьох областей, де пілотні моделі запрацювали, такі цифри – реальні. А що в нас?
На це запитання відповів під час прес-конференції 8 жовтня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.
Сьогодні молодий сімейний лікар, який тільки закінчив інтернатуру, отримує 1678 грн. таких у нас мало. Фахівець зі стажем має від 2 тис. Сімейний лікар, який має понад 20 літ досвіду роботи – 3,5 тис. грн. Крім цього, є надбавка за дільничність (з трьох років стажу – 10 %, 5 років – 20 %, 7 – 30 %, понад 10 – 40%) та надбавка за вислугу років (після 3 років – 10%, понад 10 р. – 20%, понад 20 р. – 30%). Найбільше в області сімейних лікарів, які трудяться понад 10 літ. Зарплата такого спеціаліста сягає 3 тис. 299 грн.
«У пілотних регіонах відпрацьовуються усі ці інструменти. І там дійсно є заробітні плати на рівні 5 тисяч. Там запроваджені надбавки за прикріплене населення», – запевняє головний медик області.
За умови неукомплектованості медзакладу можна отримувати таку заробітну плату і на Волині. Але тільки там, каже Ігор Степанович, «де є резерв по посадах і по фонду оплати праці».
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: персонал обласної клінічної лікарні під час візиту на Волинь Президента України, який теж акцентував на необхідності збільшенні рівня заробітної плати для медиків.