Прем’єр-міністр України Дкнис Шмигаль цими днями представив на посаді Голови Правління НАК «Нафтогаз України» Сергія Корецького. Чому це важливо для волинян і чого очікувати від нашого високопоставленого земляка?

Денис Шмигаль представив колективу НАК «Нафтогаз України» нового керівника – Сергія Корецького та подякував йому за ефективну роботу на чолі підприємства «Укрнафта».
Глава Уряду окреслив пріоритетні завдання: насамперед, йдеться про накопичення достатніх запасів «блакитного палива» у газосховищах на осінньо-зимовий період, підготовку до наступного опалювального сезону задля забезпечення світла й тепла в оселях, швидке та якісне відновлення пошкодженої рашистами інфраструктури газової галузі.
Також серед пріоритетів – нарощування українського газовидобутку з метою максимального покриття внутрішніх потреб і подальший розвиток розподіленої генерації, що мінімізує втрати від російських атак і додасть українській енергетиці нових потужностей.
«Очікуємо від Сергія Корецького результатів за кожним напрямком. Сил та натхнення на цьому шляху. Діяльність НАК «Нафтогазу» є ключовою для стійкості України. Розраховуємо на ще більш продуктивну роботу заради безпеки і добробуту людей», – додав прем’єр.

А чого справді очікувати від Сергія Федоровича, який народився 14 березня 1978 р. у м. Луцьку?
Сергій Корецький у 2001 р. закінчив машинобудівний факультет Луцького державного технічного університету, а у 2005 р. – факультет бізнесу цього ж університету. У 2019 р. він пройшов навчання за програмою Executive MBA у столичній Києво-Могилянській академії.
З 1997 до 2018 р. Сергій Корецький працював у Групі компаній «Континімум», де пройшов шлях від працівника аналітичного відділу до генерального директора. Відомо, що на той час основним акціонером і генератором успіху був Ігор Єремеєв, а Степан Івахів відігравав другорядну роль.
Утім, ці деталі на той час на кар’єрі Сергія Федоровича аж ніяк не позначилися. У 2002 р. він очолив СП «Західна Нафтова Група», а з 2007 року був CEO управляючої компанії групи «Континіум». З 2013 р. став генеральним директором Групи компаній WOG. У цей період він займався розробкою та впровадженням стратегій розвитку, залученням фінансування, веденням переговорів з інвесторами та супроводженням M&A транзакцій. За ініціативи Сергія Корецького також були започатковані нові напрямки діяльності WOG, зокрема, кав’ярні за межами заправних станцій.
Хоча про це ніде у відкритих джерелах не зазначається, але багато що змінилося після трагічної загибелі на той час не лише лідера бізнесу, але й народного депутата України Ігоря Єремеєва. У 2015 р., під час традиційної кінної прогулянки верхи, він раптом упав і отримав травми, які згодом виявилися несумісними з життям… Оскільки кримінальної справи за фактом смерті ніхто не порушував, то й розслідування ніякого не було. І ключовим акціонером залишився Степан Івахів.
Сергій Корецький ще якийсь час трудився в системі, але у 2018 р. звільнився, щоб, за офіційною версією, «зосередитися на створенні та розвитку власного бізнесу». Він проявився в кавовій індустрії.
Але згодом Сергій Федорович повернувся у знайомий на молекулярному рівні нафто-газовий бізнес. І з серпня 2019 до листопада 2022 р. він був співзасновником та Головою Правління енерготрейдера Centurion Group SA (Швейцарія), а потім рішенням Загальних зборів акціонерів Сергія Корецького призначено директором ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Йому поставили першочергові завдання: забезпечення безперервної роботи підприємства під час військового стану, збереження стабільних обсягів видобутку та забезпечення фіскальної дисципліни.

Навіть під час повномасштабної війни та регулярних рашистських ударів він зумів не тільки зберегти потенціал цих компаній, але й досягнути значних успіхів. Зокрема, у 2023 р. «Укрнафта» зайняла перше місце в Індексі найкращих видобувних підприємств року: товарообіг склав 95,17 млрд грн, а чистий прибуток компанії сягнув 23,6 млрд грн, що підтвердив незалежний аудит, проведений міжнародною компанією Grant Thornton.
Тож кваліфікованого менеджера та управлінця взяли на замітку на найвищому рівні. І чергове призначення не забарилося!
Незадовго до звільнення з попередніх посад Сергій Корецький на своїй сторінці в соцмережах так підсумував роботу в ПАТ «Укрнафта» і «Укртатнафта»:

«Надскладні виклики. Рекордні результати. Понад 40 млрд грн чистого прибутку, понад 70 млрд грн усіх податків та зборів, рекордні дивіденди.
Максимально прозора робота. Корпоративне управління за кращими принципами міжнародних стандартів OECD.
Зростання видобутку нафти та газу два роки поспіль. Майже 60 тисяч метрів нового буріння. Сотні інтенсифікацій, капітальних ремонтів свердловин, гідророзривів пласта.
Масштабні інвестиції в оновлення та модернізацію видобутку. Придбано понад 600 нових одиниць спецтехніки та транспорту.
Покращення умов праці співробітників. Майже вдвічі зросла середньомісячна заробітна плата працівників компанії. Проінвестовано більше 160 нових побутових вагончиків.
Мережа Ukrnafta увійшла до ТОП-3 за обсягами реалізації пального в Україні.
Якісна угода придбання АЗК Shell, що підсилить мережу. Розпочато модернізацію існуючих АЗК. Більше клієнтського сервісу, більше комфорту.
Розвивається новий напрямок бізнесу – генерація електроенергії. Дуже амбіційні завдання та цілі. Одночасно вирішуємо три задачі: енергоефективність, підтримка енергосистеми, додаткова прибутковість».
Він підкреслив, що «Укрнафта» стала клієнтом Європейського банку реконструкції та розвитку, ПАТ отримало більше 120 млн грн США грантової допомоги від донорів з урядів Нідерландів, США, Швеції, Норвегії, Німеччини.

Допомога Силам Оборони України також була пріоритетною. Подякувавши ЗСУ за можливість жити та працювати на рідній землі, Сергій Корецький наголосив: виділено щонайменше 3 млрд грн благодійної допомоги: дрони, бронетехніка, пікапи, зброя, амуніція тощо. Ветеранська програма. Підтримка військових та ветеранів була, є і буде найважливішим пріоритетом. І це ще далеко не все… З міркувань безпеки, набагато більше здобутків, кризових кейсів стануть відомими після Перемоги. Ці результати не містять жодного унікального дива, виключно щоденна кропітка праця 23,5 тисяч людей.
Він подякував керівництву держави за довіру, колегам і партнерам за сумлінну роботу, за кожен з тисяч маленьких кроків, які призвели до великих результатів:
«Ми з вами довели на ділі, що державне управління може і повинно бути ефективним!».
Тож подякував і своїй сімʼї за терпіння та підтримку в усіх прагненнях і починаннях і пообіцяв:
«Попереду – нові завдання та виклики. Крок за кроком».
Згодом він деталізував, що основна мета – забезпечити енергетичну стійкість країни. Готуємося до осінньо-зимового періоду, щоб люди були з газом, пальним, теплом та електроенергією. Для цього потрібно накопичити ресурс.
Особлива увага – нарощенню видобутку, бо країна має отримати власний ресурс для економічної стабільності та незалежності.
Маємо відновити зруйновану внаслідок ворожих обстрілів інфраструктуру.
Важливий стратегічний крок – розвиток сучасної розподіленої генерації, що допоможе підтримати енергосистему».

Роботи й справді багато. Кредит довіри на найвищому рівні – максимальний. Тож усе в досвідченого та ініціативного лучанина має вдатися якнайкраще. Тим паче, що він довів: якщо від імені держави бізнесом опікується порядна та професійна людина, то цей бізнес насправді стає не збитковим, а прибутковим!
Роман УСТИМЧУК.
На фото Агенції Укрінформ, пресслужби Кабінету Міністрів України та відкритих джерел: Сергій Корецький в період роботи на чолі ПАТ «Укрнафта» і «Укртатнафта», під час призначення на посаду керівника НАК «Нафтогаз України» та з новим колективом.