Зустріч владної гілки із молоддю 30 червня присвятили підготовці до 600-річчя зʼїзду європейських монархів до Луцька, події, яка набула статус державної. Для Луцька — це шанс показати себе гідно на глобальній арені.
Підготовка до такої події вимагає багаторічної роботи, зокрема у сфері організації та інформаційного супроводу. Оскільки цей історичний період залишається маловідомим для широкої аудиторії.

Журналісти “Волинської газети” побували на заході, поспілкувалися з учасниками події та передають читачам, як усе пройшло.
До діалогу на території Луцького замку долучилися молоді активісти, студенти, викладачі вишів. Представники молодіжних організацій. центрів та рад активно пропонували креативні ідеї, які у майбутньому можуть впровадити на відзначенні самої церемонії.
Вислухати пропозиції активістів та розповісти на якому етапі зараз підготовка до заходу прийшли міський голова Луцька Ігор Поліщук, голова Волинської ОВА Іван Рудницький, народна депутатка України Ірина Констанкевич та Тарас Шкітер, заступник голови Волинської ОВА.

Як зауважили посадовці, відзначення ювілею зʼїзду європейських монархів має зосередитися на:
- монетизації та розвитку Луцька,
- підняттю престижу міста,
- залученню фінансування для відновлення історичних пам’яток
- стимулюванню економіки міста через туризм та малі бізнеси.
Також мета — відновити міжнародну співпрацю та залучити інвестиції, аби Луцьк став постійною точкою активного туризму в місто.
Довідка : У січні 1429 року за вказівкою князя Вітовта відбувся зʼїзд європейських монархів. У Луцькому замку (замку Любарта) зібралися правителі, аби обговорити безпекові питання, коронацію Вітовта та загрозу з боку Османії. Хоч це і знакова подія в українській історії, на той час значних подвигів у політичній гілці вона не дала.
Голова Волинської ОВА наголосив на тому, що річниця та відзначення точно стане “значною політичною подією” на міжнародній арені.
“Розумієте, я точно вам скажу, що така подія, як 600-річчя стане поштовхом до проголошення якоїсь міжнародної політичної події.
Чи це буде саміт, чи це буде міжнародна зустріч на найвищому рівні між керівниками країн, ми точно не можемо сказати. Але як наслідок річниці, щось точно буде”, — каже посадовець.
У ході дискусій активісти, члени молодіжних рад ділилися ідеями, звертали увагу на кращі способи проведення події.

Регіональна координаторка ГО “КРИМСОС” Уляна Шкабура зауважила на важливості залучати ВПО до святкування 600 річниці зʼїзду монархів. Вона наголосила на важливості їхньої інтеграції та використанні їхнього потенціалу.
“Хотілось би, щоб до цієї дати залучили саме внутрішньо переміщених осіб.У нас є спільноти, що займаються розробкою мерчу та дизайну друку для створення айдентики заходу. Також ми маємо спільноту соціального підприємництва з гончарної справи.
Ми готові надавати інформаційну підтримку. Зокрема через серію подкастів для молодіжних організацій та ініціювати науковий конкурс серед молоді у співпраці з Асоціацією благодійників України, щоб оцінити обізнаність молоді про історичну цінність цієї дати”, — каже активістка.
Детальніше ідеї від представників молодіжних організацій на Волині читайте в нашому дописі на Інстаграм.
Своєю чергою впродовж дискусії між гостями заходу заступник голови ОВА, Тарас Шкітер прокоментував деталі щодо розробки комунікаційної стратегії майбутнього святкування. Він поділився ідеєю створення кіно на основі історичної події.

“Я був у першого заступника міністра культури, ми говорили про те, щоб Держкіно, можливо, зняло або художній, або документальний серіал.Ми бачимо це як справді художній фільм, який вийде на кіноекрани та в кінотеатрах. На сьогодні це питання ще в процесі”, — ділиться політик.
Нагадаємо, що Верховна Рада України підтримала постанову щодо відзначення 600 річниці від зʼїзду монархів у Луцьку на 2029 рік. 13 травня 2025 року її підтримали 240 народних депутатів.
Ростислав ШВАНИК, Ольга ДАНИЛЮК.
Фото: “Волинська газета” | Ростислав Шваник.