У Луцьку шкільні кухарі вчаться готувати нові страви під керівництвом майстер-шефа Євгена Чернухи
У Луцькому ліцеї №24 проходять курси підвищення кваліфікації для шкільних кухарів, де вони освоюють приготування нових страв, зокрема салатів, м’ясних і рибних страв, десертів та напоїв. Навчання проводить відомий майстер-шеф Євген Чернуха – засновник кулінарної школи, учасник міжнародних освітніх програм, куратор столичних ресторанів, а також експерт і фуд-продюсер популярних телепроєктів, таких як “Кохана, ми вбиваємо дітей”, “Таємний експерт”, “Дешево та сердито” та “Життя без обману”.
Про це пише Луцька міська рада.
Організував навчання Луцький комбінат шкільного і студентського харчування – підприємство, що обслуговує 25 шкіл міста Луцька. “2 роки тому ми запросили шеф-кухарів із Києва, щоб вони допомогли нам оновити меню. Наше попереднє меню було однотипне, а наші діти – сучасні, вони постійно хочуть чогось смачного і нового. Самі ми не могли цього зробити. І я вирішила, що нам треба вчитися, розвиватися, тому запросила кухарів Кулінарної школи”, – розповіла директор комбінату Світлана Шмід.
Цього разу команда майстер-шефа проводить триденний курс навчання, під час якого завідувачі шкільних їдалень та кухарі вдосконалюють навички приготування салатів, м’ясних і рибних страв, гарнірів, випічки та нової буфетної продукції. Це важливо, оскільки традиційні булочки та піци вже не користуються таким попитом серед дітей, як раніше.
“Працюємо над тим, щоб шкільне харчування було і корисним, і смачним. Для цього в популярних зараз стравах заміняємо шкідливі інгредієнти. Наприклад, салат “Цезар” сьогодні ми зробили не з майонезним соусом, а з соусом на основі йогурту. Курячі нагетси у нас смажаться не у фритюрі, а запікаються на грилі в делікатному паніруванні. З таким підходом ці страви будуть вважатися здоровим харчуванням, і їх можна пропонувати дітям”, – розповів Євген Чернуха.
Як зазначає Світлана Шмід, професія кухаря потребує постійного вдосконалення. Наразі на підприємстві працюють 120 кухарів, яким потрібно регулярно підвищувати свою кваліфікацію. Крім того, навчання має ще одну мету – досягнути того, щоб нові страви, які запроваджуються на підприємстві, були однаковими в усіх школах.
“Якщо взяти м’ясну страву, вона повинна бути однакова за розмірами, виглядом і смаковими якостями. Тому що ми знаємо: кожна хазяйка по-своєму борщ варить і пироги пече. Але у нас стоїть вимога, щоб страва, яку ми запровадили на підприємстві, була однакова в усіх освітніх закладах”, наголосила Світлана Шмід.
Фото: Луцька міська рада.