«Волинська газета» у номері за 2 серпня ц. р. під заголовком «Здорові люди – щасливе життя» вмістила невелику кореспонденцію про Володимир-Волинську районну центральну лікарню, для якої за кошти міського бюджету закуплено сучасну апаратуру на суму понад 10 млн грн. Окрім головного лікаря Олександра Клачука нашому кореспондентові вдалося поспілкуватися і з завідуючим фізіотерапевтичним відділенням Олександром Васильчуком. Увазі читачів – його розповідь.
– Кабінет лікувальної фізкультури при нашому відділенні, яким я завідую, каже Олександр Олександрович, – існує лише два роки. Понад тридцять літ віддав хірургії. Працюю давно. Так уже складається у житті… Нині, як відомо, проводиться медична реформа, яка стосується і фізіотерапевтичної служби, яка тепер буде називатися фізично-реабілітаційна медицина. На рівні Кабінету міністрів прийняті рішення, якими внесено зміни в класифікатори. За п’ять-шість років терапевти повинні перекваліфікуватися і стати фахівцями фізичної медичної реабілітації. Працюватимуть вони у парі з сімейними лікарями. У Європі за таким принципом працюють давно, у нас до цього часу лишилася радянська система. У зв’язку з реформою галузі медична сестра з масажу стає асистентом фізичного терапевта, хоча фізичних терапевтів поки що в Україні нема, – говорить фахівець.
Зараз йде реформа освіти. Тож Олександр Васильчук пояснив основну її суть:
– Наша держава прийнята в Європейський міжнародний союз фізично-реабілітаційної медицини. Це спонукає медичні виші розробити відповідні освітні програми з підготовки таких спеціалістів. Враховуючи вимоги реформи і думаючи про день завтрашній, ми разом з головним лікарем Олександром Клачуком вирішили організувати відділення фізіотерапевтичної служби. З цією метою побував у медзакладах м. Ковеля, Нововолинська та смт Турійська, ознайомився з роботою аналогічних служб. Коли у м. Києві проходив відповідну спеціалізацію, поцікавився роботою медперсоналу госпіталю інвалідів. Приміщення було, а ось обладнання, по суті, ніякого. Дякуючи Володимир-Волинській міській раді, вдалося вирішити і цю болючу проблему.
Що ж змінилося після потужної та своєчасної підтримки з боку Володимир-Волинської міськради на чолі з Петром Саганюком?
– Тепер маємо сучасний вітчизняний комплекс – фітнес-станцію. Цей апарат, який розмістився на площі 4 квадратних метри, дає можливість виконувати понад 250 фізичних вправ на верхній і нижній плечовий пояс та хребет. Він також використовується при лікуванні сколіозу, дегенеративних змінах, коли потрібно розтягнути м’язи, для зміцнення у підлітків сухожильної системи. Можна розробляти ноги. Спектр його дії досить широкий. Корисно позайматися на ньому пацієнтам після операції, оскільки це сприяє швидшому одужанню. Приходять і діти з викривленням хребта. Його можна використовувати як для групових (4 пацієнти одночасно), так і індивідуальних форм занять. Це, звичайно, не спортивна зала. Це комплекс, який повертає людям здоров’я,– оптимістично завершує свою розповідь Олександр Олександрович.
Олег ЛОКАЧУК.
На фото автора: завідуючий відділенням Олександр Васильчук.