Верховна Рада в другому читанні підтримала законопроєкт №4201 про обчислення часу, який скасовує сезонне переведення годинників. Восени Україна востаннє перейде на зимовий час. І на ньому залишиться. Чи не запаморочилися вже наші голови від цього постійного диспуту на користь літнього чи зимового часу і який із них кращий?
Як повідомила заступниця голови фракції «Слуги народу» в парламенті Євгенія Кравчук, за проголосував 261 народний депутат:
«Як це працюватиме? Восени ми перейдемо на зимовий час і залишимось на ньому, тобто UTC+2 або «київський час». Більше жодних збоїв біологічних ритмів і «звикань» до зміни часу».
Своєю чергою, депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко, як пише «Радіо ВВС Україна», зазначила, що їхня фракція під час голосування утрималася.
Автором законопроєкту є спікер Руслан Стефанчук. Він згадав про ідею скасувати переведення годинників і залишитись жити за зимовим, за його словами – природним для України часом, після того, як став новим Головою Верховної Ради.
Він подавав такий законопроєкт 2020 року, і його навіть ухвалили у першому читанні.
Але це трапилось на початку березня, за кілька тижнів до переходу на літній час. Ідея Руслана Стефанчука провалилася, а сам законопроєкт повернули на доопрацювання та повторне друге читання. Однак 2021 року для нього також забракло голосів.
У той же час головний редактор «Української правди» Сергій Сидоренко різко розкритикував цей закон.
Ось його аргументи:
«Ми стали єдиною в Європі (і напевно у світі) державою, у якої кілька західних сусідів матимуть більший час. Це нонсенс, але наступного літа коли у нас буде опівдні, то в Молдові і в Румунії вже буде перша дня. Всупереч географії, логіці і сонцю».
«Верховна Рада України смачно плюнула в усіх тих, хто живе у східних областях. Бо у них влітку о третій ранку буде сонце. Так, під час комендантської. І після війни теж».
«Це рішення також означає, що ВР краде годину часу літніх, весняних та осінніх вечорів у кожного з нас. Що на сході, що на заході України. Бо абсолютна більшість українців прокидається все ж за годинником, тобто пізніше за сонце. Тепер після роботи – «пісять і спать».
«Дуже хотілося би вірити, що президент ветує це дико шкідливе рішення, наслідки якого автори навіть не уявляють, і очевидно не пробували обдумати на кілька кроків уперед».
Ось такі дискусії довкола «літнього» і «зимового» часу. 27 жовтня ц. р. такий перехід і відбудеться.
Остап КАЛИНА.
Ілюстративне фото порталу «Ехо».