Нема ціни – нема довіри?

У липні голова облдержадміністрації побував на ВАТ «Рожищенський сирзавод». Підприємство, яке недавно було на краю прірви, нині набирає обертів швидкими темпами. Але повернути довіру селян, здавачів молока, так скоро не вдається. Навчені гірким досвідом люди чекають – ціни. Бо це головний аргумент сьогоднішньої довіри до молокопереробника. 
Про те, що повернути довіру населення – складно, відверто каже й голова правління «Рожищенського сирзаводу» Петро Шванц. Попри те, що молочні бізнесмени майже розрахувалися із людьми (із 12-ти млн боргу лишилося якихось 600 тис.), у багатьох селах Маневиччини, до прикладу, виробники, які з початком кризи почали здавати молоко іншим переробникам, теж волинським, «повертатися» не поспішають. Наразі за «червневе» молоко і «Ковельмолоко», і «Рожищенський сирзавод» платили селянам 2,25 грн. Господарі все ж чекають, що рожищенські молочарі запропонують їм більше. А відтак і заготівельники, які нині працюють у селах, поки не мають належних заробітків, адже ті залежать від кількості зібраної продукції. 
Завод, ставши в стрій, уже відновив виробництво. Хоча має намір суттєво його збільшити й виготовляти до 1200 т сиру в місяць. За інформацією прес-служби облдержадміністрації, це вчетверо більше, як тепер. 
Нині на підприємстві понад 4 сотні працівників, із них більше 100 заготівельників. Окрім натурального сиру, тут виготовляють сирний продукт, натуральне масло, суху сироватку. 
Борис Клімчук, побувавши у стінах заводу, залишився задоволений побаченим. А свій робочий візит прокоментував так: «Легко починати з нуля, коли маєш бізнес план та працюєш за ним, а дуже важко піднімати те, що майже впало. На цьому підприємстві є позитивний рух».
Цього ж дня під час відеоселекторної наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, головами райдержадміністрацій та міськими головами Борис Петрович наголосив: здійснюючи закупівлю тваринного масла для освітніх установ області (з початком нового навчального року), керівники районів мають врахувати те, що харчі, придбані бюджетним коштом, мусять бути високої якості. Зокрема, волинські школярі та дошкільнята повинні споживати справжнє масло, виготовлене або в Шацьку, або в Рожищі. Саме на цих підприємствах мають можливість запропонувати стовідсотково якісне масло, а не спред невідомого походження, та хорошу ціну. 
Олена ЛІВІЦЬКА. 
На фото Ярослава КУХАРЕНКА: Борис Клімчук спілкується з працівниками «Рожищенського сирзаводу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *