У затоці Петра Великого в Японському морі знайшли радянський підводний човен типу «Малютка», котрий затонув у роки Другої світової війни. Він згинув, як і його німецький аналог…
Прес-служба Тихоокеанського флоту країни-окупанта деталізувала: у серпні 1941 року під час виконання бойового завдання в південно-західній частині затоки Петра Великого зникли два малі підводні човни Тихоокеанського флоту «М-49» та «М-63». Зв’язок із «М-49» було втрачено 16 серпня 1941 року. На її борту був екіпаж у складі 22 людей.
Пошук підводних човнів почався близько 20 років тому.
Установити місцезнаходження і тип виявленого підводного човна вдалося екіпажу рятувального судна «Ігорь Бєлоусов».
Обстеживши підводний човен за допомогою пошукових пристроїв та підводних телекерованих апаратів, екіпаж встановив, що за розмірами, формою та озброєнням він відповідає параметрам субмарин типу «Малютка», заявили в прес-службі Тихоокеанського флоту.
Як зазначає портал «Мєдуза», підводний човен «М-49» було закладено у липні 1937 року, у січні 1939 року його спустили на воду. У серпні того ж року човен увійшов до складу Тихоокеанського флоту. У серпні 1941 року «М-49» вийшла на патрулювання у районі Владивостока.
Цілком імовірно, що човен або знищили японці, або він нарвався на радянські міни.
Але не тільки «М-49» зазнала трагічної долі, але й німецька субмарина «U-49». Вона була спущена на воду на на верфі «Германіаверфт» у м. Кіль у серпні 1939 року. Під командуванням капітан-лейтенанта Курта фон Гасслера човен за часів війни здійснив 4 бойових походи. Потопив британський транспорт «Pensilva» водотоннажністю 4 258 тон. Сам загинув 15 квітня 1940 року поблизу Нарвіка глибинними бомбами з британських есмінців. 1 член екіпажу загинув, 41 (включаючи капітана) були врятовані і потрапили в полон.

Так що доля підводних човнів із номером 49 під час Другої світової війни була однаково нещасливою.
Роман УСТИМЧУК.
На фото з «Вікіпедії»: торпедний апарат із радянського човна типу «Малютка» в музеї рашистів; німецька субмарина «U-52».