Огорожа в лісі може викликати обурення, але саме так виглядає створення комфортних умов для проживання тварин. Контрольоване середовище, куди заселяються і де перетримуються дикі звірі, поки не стануть готовими до проживання в лісі.
“Це найкраща практика відносно швидкого розведення диких тварин, яку використовують в усьому світі. І яка довела свою ефективність уже в Україні”, – пояснюють на сторінці Поліського лісового офісу в соцмережах.
На Волині вольєрне господарство активно стало розвиватися останні 8 років. Такі середовища створені всіма філіями Поліського лісового офісу ДП “Ліси України”, де ведеться мисливське господарство.
І таким чином вдалося наростити кількість основних видів тварин – в основному кабанів та оленів. А також фазанів. Тож зустрічі з дикими тваринами стали звичними.
Такі споруди є тимчасовими і періодично змінюють місцерозташування – старі забираються через зношення, облаштовуються нові.
Нинішні локації розміщуються у лісових масивах філій «Володимир-Волинське лісомисливське господарство», «Ківерцівське лісове господарство», «Камінь-Каширське лісове господарство», «Любешівське лісомисливське господарство», «Ковельське лісове господарство», «Городоцьке лісове господарство», «Маневицьке лісове господарство», «Любомльське лісове господарство», «Ратнівське лісомисливське господарство».
“В умовах, де диким тваринам загрожують хижаки, браконьєрство або зміни в середовищі існування, вольєри забезпечують комфортне місце для життя”, – повідомляють лісівники.
Також вони можуть служити місцем для реабілітації поранених або хворих тварин перед їх поверненням у дику природу. До того ж вольєри дозволяють фахівцям проводити спостереження та дослідження в контрольованих умовах, що сприяє кращому розумінню поведінки і потреб тварин.
Сучасні вольєри можуть використовуватися для освітніх цілей та еко-туризму, підвищуючи обізнаність громадськості про охорону дикої природи.
Такі є, наприклад, на території Воротнівського ліснитцва філії «Ківерцівське лісове господартсво» та в Шацькому лісництві філії «Любомльське лісове господарство».
Наш кор.
Фото лісівників.