Патріотів багато, націоналістів – обмаль

 Затятий свободівець у Луцькій міській раді Сергій Сівак неоднозначно, але все ж натякнув: якби йому доводилося реалізовувати себе як особистість у нинішні часи, то, очевидно, спробував би щастя… у сусідів, а не в рідній Україні. Мовляв, важко нині молоді чогось досягнути. І в той же час наголошує: він – націоналіст, державу свою любить і, незважаючи на те, що батьки його народилися за Бугом, у Грубешівському р-ні, йому ніколи й на думку не спадало отримати громадянство Польщі, бо завжди вважав себе українцем.

– Розмова буде не про політику, хоча й розумію, що без неї нікуди. Хочу почути про справи депутата Сівака, котрий вирішує питання громади, яка довірила йому такі високі повноваження – представляти їхні інтереси на рівні міста.
– Спробуємо. Одразу скажу: під час чергової, 73-ї сесії міської ради, я озвучив три депутатських запити. Перший спрямував до міського голови і начальника управління охорони здоров’я міста. Не секрет, що багато медпрацівників прагнуть навчатися за кордоном. Тож відповідно ці люди шукають спосіб поїхати за досвідом у Польщу чи Німеччину – знайомитися з новинками техніки, методичною роботою. Я запропонував такі поїздки зробити системними. Для цього є юридичне підґрунтя у вигляді укладених між Луцьком та містами-побратимами партнерських угод. Ці домовленості зокрема передбачають обмін досвідом у сфері охорони здоров’я. Розумію, що у Польщі медицина майже вся приватна, і польська влада має не надто великі важелі впливу. Але домовитися про те, щоб там наші лікарі стажувалися, цілком можливо. До речі, у польських клініках лояльно до цього ставляться і готові нас зустріти. 
Міський голова абсолютно адекватно сприйняв цю пропозицію, але запит колеги не підтримали. Тож я оформив усе депутатським зверненням. Є вже певні напрацювання у цій сфері – ми це зробили ще із попереднім керівником міського управління охорони здоров’я Федором Кошелем. 
Ми й надалі працюватимемо, запрошуватимемо до нас іноземців, бо поляків, наприклад, дуже цікавить наша стоматологія, як і німців. Наші закордонні колеги до нас приїздили і нормально все сприймали, хіба на технічне забезпечення подекуди дивляться із подивом. Думаю, раз я цю справу розпочав, то вже доведу її до завершення.
– Другий запит…
 – Стосувався землі коло парку… 
– Та у розмові з вами просто неможливо оминути цю тему. Якраз хотіла запитати, які зрушення у справі з того часу, як ми про це розмовляли.
– Про це потім відповім. Я зараз про інше. Два роки тому у Луцьку була злива, коли дорогами всі плавали. Тож, звісно, нам варто подбати, аби місто було готовим до такого. Відділ екології спільно з міським головою розробили проект меліоративних робіт із розчищення річки Сапалаївки. Я ці проекти певним чином критикував. Чому? Зрозуміло, вони мають позитив у тому плані, що вулиці центральної частини міста профілактично не затоплюватиме. Дитяча залізниця, котра свого часу також плавала, теж не в зоні ризику. Роботи ведуться від вулиці Шопена до Теремнівських ставків. Але тут постраждала екологія. Колись у Сапалаївці водилася риба, там жили качки, ондатри, а тепер вода спала, річка перетворилася в канаву. Причому мало не до критичного рівня. Тож вийшло, що ми зробили позитив в одному, а негативно позначилося на іншому. Та й ті озера, котрі у парку 900-річчя, після посушливої погоди майже зникли. Там води лишилося на 20-30 сантиметрів. Якщо буде посушливе літо і нічого не зробити, то вони просто висохнуть. Тож ми з міським головою говорили про те, що в районі переходу між вулицями Мазепи і Ветеранів, де є місточок, треба зробити шлюз, аби контролювати рівень води. Це не надто дорого. Якщо ні, то матимемо маленьку екологічну катастрофу. Міський голова погодився над цим працювати. Але запит знову не підтримали з певних політичних мотивів.
– Не можу зрозуміти: міський голова з вами співпрацює, а група «Рідне місто» – ні?
– Ну, просто міський голова підтримує конструктивні рішення, а окремі депутати не розуміють ситуації. Але ми не відповідаємо йому тією ж монетою, бо найбільше цінуємо позицію громади.
– Тож знову парк… Уже почалися суди за позовом прокуратури щодо визнання державних актів на ту землю недійсними. 
– Попереднє слухання вже відбулося. Я заявив про свою присутність під час цих слухань, оскільки саме я займався цією справою і виніс її на загал. Тож вважаю, що маю абсолютне право брати участь як третя сторона. Справа ж загалом ніби очевидна і проста: якщо державний акт виданий незаконно, його скасовано рішенням виконкому, то результатом розгляду цієї справи має бути скасування цього документа. На жаль, моє клопотання розглядала суддя К. минулої п’ятниці – саме тоді було засідання, і вона не вважала за можливе залучити мене до розгляду, пояснивши, мовляв, що я один зі 150 громадян, інтереси котрих не порушені. Вона так дивно висловилася: мовляв, може, приведу сюди ще 150 людей, котрі заявлять, що їхні права порушено. Я й відповів: такий варіант абсолютно не виключається. 
Думаю, що на той суддівський склад чинитиметься тиск. І справа, за інформацією з прокуратури, набирає абсолютно не прогнозований перебіг.
Громадяни, котрі отримали ці державні акти, вже обзавелися адвокатами. До речі, адвокат пана Ц., який є одним із власників тієї землі, – син представника луцької громади у Верховній Раді – Олександр Ігорович Лапін. 
Коли я заговорив, що представник громади міста повинен підтримувати інтереси лучан, а не виступати проти, хлопчина просто посміхнувся у відповідь.
Тож, думаю, ми збиратимемо людей і пікетуватимемо судові засідання. А там виходить непроста ситуація: от згаданий уже громадянин Ц. свою ділянку продав і нинішній власник трактуватиме своє право володіння нею цілком законним.
– А коли знову буде суд?
– Так от завтра (мається на увазі вівторок, 12 травня, – авт.). Треба глянути на сайті суду, коли саме – там погодинно всі справи розписані. До речі, ніколи не думав, що на тому сайті може бути стільки цікавої інформації.
– Змінимо тему… На святкуванні річниці Колківської Республіки ви були?
– Так. Сам їздив і людей возив. Ішов у колоні з усіма.
– Все достойно відбулося?
– Цілком. Правда, хотілося б, аби людей, котрі сповідують націоналістичну ідею, було більше. На жаль, ми ніби зараз патріоти всі, але між патріотизмом та націоналізмом є величезна різниця.
– Ви про що?
– Ну, колись навіть Шевченко писав, що на мільйон свинопасів може бути лише один козак. Так воно і є, на жаль. 
– А Дні пам’яті та примирення 8 й 9 травня в очах свободівців і ваших особисто – правильне рішення?
– Думаю, нам варто святкувати, як це роблять переважно в усій Європі, лише 8 травня. Треба підтримувати той спосіб мислення та ідеї, які сповідує Європа. І тут уже очевидний ідеологічний підтекст. Єдине: добре, що ці свята цього року минули спокійно.
– Ви на сесіях піднімали питання волинської горілки. Причому яскраво так про це заявили, з пляшками в руках. Тепер завод потрохи оживає, наша горілка відродилася… 
– Я не маю інформації, що горілка наша відродилася. Завод працював 20 днів  у березні, але спиртового виробництва не було взагалі. Я спілкуюся з людьми, котрі там працюють. Мені розповіли, що вони купили, образно кажучи, 10 тисяч пляшок тари, відповідно, розливши таку кількість, завод зупинився. Про конвеєр мова не йде, як і про спиртове виробництво. Взагалі вважаю: поки завод не отримає юридичну самостійність, поки ним керуватимуть із центрального офісу, де вже все обросло корупцією, нічого доброго з того не буде. 
Ми би мали піти іншим шляхом: створити громадську раду при адміністрації, куди варто було б запросити представників податкової, різних громадських організацій, які певним чином стимулюватимуть роботу заводу. А надіятися на свою людину зверху – не варто, бо переконаний: уся економічна політика держави залежить від Прем’єр-міністра. А думка про те, що спиртогорілчана галузь може бути приватизована, мені взагалі видається маразматичною, оскільки виробництво алкоголю завжди було одним із найприбутковіших видів діяльності для бюджету міста.
Спілкувалася Світлана ДУМСЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *