Нещодавно Луцьк гучно заявив про себе аж у Туреччині – делегація Луцької міської ради на чолі з депутатом Андрієм Разумовським відвідала м. Бандирма Турецької Республіки та взяла участь у 26-му Міжнародному фестивалі культури та туризму «Пташиний рай».
Ще на початку цього року – 23 січня – між Луцьком та Бандирмою було підписано Меморандум про співпрацю. А це означає – культурний, освітній, навіть кадровий обмін.
І от – один із найяскравіших перших результатів. «Пташиний рай» – це свято музики і краси. Програма заходів передбачала участь офіційних делегацій від міст-партнерів та виступи фольклорних колективів, які репрезентували свою культуру та традиції народними піснями й танцями. Окрім Луцька, на фестивалі були представлені й інші партнери Бандирми: місто Кавала з Греції, м. Нікополь із Болгарії, м. Камен із Німеччини.

На високому рівні Луцьк та Волинський край на фестивалі представили вокальний квартет, у складі котрого – відомі волинянки Тетяна Ціхоцька, Оксана Штембурська, Тетяна Сорока, Юля Шевчик та колектив народного аматорського ансамблю танцю «Волинянка» Палацу культури Луцька (художній керівник – заслужений працівник культури Олег Козачук).
Була, звісно, і зустріч із мером Бандирми Дурсуном Мірзою, де обговорили можливі шляхи співпраці між двома містами.



– Звісно, то ще на рівні попередніх обговорень, але цілком реальних: керівники наших міст планують у рамках партнерства оздоровити дітей із родин у часників АТО у санаторіях, котрі є в підпорядкуванні Бандирми. З нашого боку – тільки оплата проїзду, що, до речі, влада Луцька також планує взяти на себе, – розповів Андрій Разумовський. – А якщо говорити конкретно про фестиваль, то не можу оминути увагою той факт, що нас, українців, там сприймають дуже позитивно. Було багато подарунків, приємного спілкування і море вражень, котрі залишаться назавжди.
До слова. У рамках фестивалю для очільників іноземних делегацій організували екскурсії до великих промислових комплексів Бандирми, зокрема на завод із виробництва тракторів, виготовлення курятини та добрив, виробництва мармурових плит.
Члени делегації отримали незабутні враження під час екскурсії до Національного заповідника «Пташиний рай».
І хочеться наостанок додати: коли делегація з Туреччини приїде з візитом до нас, Луцьк також залишить у їхніх серцях не менше позитиву, бо нам є чим пишатися. Наше місто варте того, аби про нього говорили в усіх куточках світу. Але поки кожен із нас не полюбить Луцьк по-справжньому, поки не стане із захватом розповідати гостям нашого міста про красоти та таланти, які маємо, нас не оцінять належно.
Світлана ГАВРИЛЮК.
Фото із сайта Луцької міської ради.