Побачити світ і стати на ноги!

Незрячому солдатові зробили операцію з відновлення зору у Сербії, а два осколки з ноги іншого діставали в Польщі… 
Оскільки держава витрачає все більше ресурсів для забезпечення боєздатності українського війська в місцях підготовки до дій в АТО та безпосередньо на лінії розмежування з агресором, то Благодійний фонд «Волинь-2014» усе більше уваги надає допомозі переселенцям та демобілізованим. Особлива увага – тим, кому потрібно відновити здоров’я після важких поранень на фронті.
Олександр Ковальчук, який двічі перебував в АТО та повернувся додому з осколками в нозі та інвалідом ІІІ групи, став черговим волинянином, який отримав допомогу. За рішенням правління Фонду йому надано 32 тис. грн для лікування в польській клініці.
До речі, Олександр Ковальчук відомий тим, що наважився публічно викрити оборудки з контрактною службою. Як мобілізований, він служив у батальйоні територіальної оборони «Волинь», потім його без його ж відома записали на контрактну службу, а тому демобілізуватися військовослужбовець не може. 
Після важких поранень він лікувався у Дзержинській райлікарні, потім – у військово-медичному центрі Північного регіону в Харкові, де лікарі дістали з ноги один осколок. Далі бійцеві надавали допомогу в Луцькому військовому госпіталі та Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону у Львові, але два осколки так ніхто і не дістав…
І ось завдяки Фондові «Волинь-2014» (голова правління – Петро Пилипюк) Олександр Ковальчук отримав можливість пройти курс лікування та реабілітації за кордоном.
А лучанину Василеві Кропиві, який втратив зір 22 травня 2014-го внаслідок важких поранень після підступного нападу російських бойовиків на підрозділ 51-ї ОМБР під Волновахою Донецької обл., зробили успішну операцію в столиці Сербії Белграді. 
Як уже повідомляла «Волинська газета», Василеві Кропиві, який фактично втратив зір, українські офтальмологи порадили звернутися за допомогою до іноземців. В усякому випадку, так вважала керівник однієї з приватних клінік Тетяна Єремеєва. Щоб зібрати гроші на оперативне втручання, а також забезпечити проїзд у Сербію, проживання там і повернення додому, потрібні були чималі кошти. Відгукнулося багато благодійників, але найвідчутніше сприяння надав Фонд «Волинь-2014», який разом із одним із фундаторів організації, головою наглядової ради «Луцьксантехмонтаж №536» Віктором Чорнухою перерахував родині Кропив загалом 95 тис. грн.
Нещодавно вони повернулися додому. Василь почувається нормально. Тепер у рідних стінах його чекає процес реабілітації. За словами мами солдата Любові Степанівни, операція з відновлення зору сина пройшла успішно. Її зробив американський спеціаліст-офтальмолог угорського походження Френц Кунц,  деталізує прес-служба «Волині-2014».
«Тепер треба чекати, щоби прижилася рогівка. Це може затягнутися на півроку, а то й на цілий рік, – каже мама Василя. – Пізніше синові треба буде замінювати райдужку і кристалик ока. Лікарі обіцяють, що зір відновлюватиметься поступово».
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото Ярослава КУХАРЕНКА: Олександр Ковальчук на передовій; Василь Кропива перед поїздкою в Бєлград.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *