Поле Берестецької битви – 2024: обійшлися без партійних прапорів!

7 липня в рівненському с. Пляшева, що межує з волинським м. Берестечком, відбулися урочистості на честь 373 річниці битви, котру в 1651 р. проводив гетьман Богдан Хмельницький із союзниками проти військ Речі Посполитої на чолі з королем Яном Казимиром. На жаль, та битва була козаками програна. Але стала для цілих поколінь українців символом звитяги та самопожертви.

Цьогоріч, коли Україна третій рік знемагає в нерівній битві з рашистськими окупантами, урочистості не були такими велелюдними, як зазвичай. Особливо мало було представників Волині, хоча рівненське начальство прибуло ледь не у повному складі.

Головною дієвою особою під час богослужіння став Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній, який розповів провів моледен із всечесним духовенством.

Напередодні журналістам «Суспільного директор Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» Леонід Галабуз анонсував, що на території заповідника організують мініярмарок, де майстри продаватимуть свої вироби. Відвідувачі зможуть побачити експозиції Національного історико-меморіального заповідника. Так і відбулося.

Після богослужіння відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим козакам у Берестецькій битві.

Символічно, що в пошануванні славних пращурів взяли участь і сучасні військовослужбовці Сил оборони, ветерани російсько-української війни, традиційно громадськість. Обійшлося без партійних прапорів…

Остап КАЛИНА.

На фото автора: Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній у с. Пляшева; монумент на честь звитяжців гетьмана Богдана Хмельницького.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *