Політ над гніздом пекла

 Унаслідок перевищення швидкості та ігнорування іншими учасниками дорожнього руху елементарних правил біля Ковеля сталася автокатастрофа, внаслідок якої четверо людей загинули на місці, а ще стільки саме в дуже важкому стані потрапили в різноманітні лікарні.

Сьогодні найпростіше перекласти всю провину відповідальності лише на винуватця ДТП, але причинно-наслідковий зв’язок цієї аварії засвідчує: не працює цілісна система запобігання подібним «польотам над гніздом пекла» та оперативних і кваліфікованих дій міліціонерів в екстремальних ситуаціях… Тому нинішня діяльність верхівки МВС України на чолі з Арсеном Аваковим та їхні спроби реформувати найчисельніший загін правоохоронців держави викликають глибоке занепокоєння.
Отже, про страшну біду, що сталася на автодорозі між Ковелем та Любомлем офіційний сайт УМВСУ у Волинській області інформує:
«Автопригода трапилася приблизно о 3-й годині ночі 13 травня на автодорозі Київ – Ковель – Ягодин, поблизу с. Старі Кошари Ковельського р-ну. За попередніми даними, водій автомобіля «Ауді-100» допустив зіткнення з автомобілем «Опель-Омега». Внаслідок ДТП ніхто не постраждав, а транспортні засоби зазнали механічних пошкоджень. 
– Помітивши побиті машини, для надання допомоги на узбіччі зупинилися автомобілі «Рено-Трафік» та «Фольксваген ЛТ». Водії та пасажири вийшли, аби дізнатися обставини аварії. У цей момент із припаркованими авто з невідомих причин зіткнувся «Мітсубіші-Ґалант», який прямував зі сторони Любомля. У результаті ДТП четверо осіб загинуло, ще четверо із травмами різного ступеня тяжкості доставлені в лікарню, – повідомив начальник сектору УДАІ УМВС України у Волинській області Олександр Паламарчук».
Варто відзначити, що на місце автокатастрофи оперативно прибули працівники ДАІ, слідчі та експерти-криміналісти. За фактом автопригоди розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України. 
«Проводиться досудове розслідування, в ході якого будуть встановлені всі обставини і причини аварії. Винуватцю ДТП загрожує до десяти років позбавлення волі», – деталізує СЗГ УМВСУ у Волинській області.
Доки триває розслідування, рідні та близькі покійних були зайняті сумними клопотами, щоб належно провести в останню путь безвинно загиблих. Інші заліковують наслідки важких травм у різних медустановах.
Про деталі цього надзвичайного випадку зі зрозумілих причин доводиться дізнаватися з неофіційних джерел.
Отже, з інформації, що заслуговує на увагу, але не може бути достеменним фактом, випливає: на доволі рівній ділянці дороги біля с. Старі Кошари один із водіїв порушив Правила дорожнього руху та зіткнувся з іншою іномаркою. На емоціях вони почали з’ясовувати, хто винен. До процесу обговорення долучилися й інші люди, що виявилися поруч. У цей момент біля двох легковиків пригальмували буси. Не лише їхні водії, але й пасажири гуртом висипали на проїжджу частину магістралі. В ті хвилини зі сторони любомльського перехрестя, значно перевищуючи дозволену швидкість, летів «Мітсубіші-Ґалант», за кермом якого перебував 26-річний сержант-прикордонник. Поруч із ним сиділа молода жінка, котру він підвозив до Ковеля. За деякими свідченнями, водій у цей момент перебував у стані легкого алкогольного сп’яніння. Чи ця обставина, чи відсутність належного обладнання місця ДТП світловими знаками та іншими пристроями для означення місця екстреної зупинки автотранспорту, чи сукупність усіх обставин і стали причиною смертоносного зіткнення: на велетенській швидкості «Мітсубіші-Ґалант» протаранив і машини, і людей…
Сумні наслідки – відомі.
А причини? 
Основна – на поверхні. Молодий прикордонник безвідповідально поставився до виконання функції водія, й це – головне. Поведінка водіїв двох автомобілів, які зазнали механічних ушкоджень до наймасовішого зіткнення також викликає багато питань. Як і доцільність перебування на місці ДТП та поведінка водіїв бусів та їхніх пасажирів. 
Проте найголовніша проблема – стан волинських автодоріг загалом і ділянки між Ковелем та Ягодином зокрема. На кількох ділянках тут справді облаштовано всі необхідні умови для швидкісної магістралі, але потім дорога звужується, з’являється ямковість. Узбіччя належним чином не обладнані стовпчиками, котрі показують край дороги. Ніде немає спеціальних пристроїв для екстреного виклику автоевакуаторів чи правоохоронців у випадку виникнення ДТП. Але навіть якщо їх інформувати з допомогою мобільних телефонів, то через засекречену і, мабуть, неефективну систему розміщення патрулів міліціонери та інші служби прибудуть до місця виклику не надто швидко. Це, до речі, підтвердили й обставини першого зіткнення машин біля с. Старі Кошари, коли водії з’ясовували всі обставини цього випадку з іншими цивільними особами, але аж ніяк не з правоохоронцями.
А де ж вони в подібних випадках? Найперше, чергують в місцях розташування райвідділів МВС. Але безпосередньо біля МАПП «Ягодин – Дорогуск» фактично в будь-яку пору доби можна помітити цілу кавалькаду спецавтомобілів ДАІ. За офіційною версією, вони виконують особливо важливі завдання в прикордонній смузі. Навіть якщо із цим погодитися, то виникає ще одне запитання: що роблять до 10-ти міліцейських машин на любомльському перехресті біля стаціонарного поста ДАІ? 
Тому трагічний випадок, який стався біля с. Старі Кошари, повинен стати не тільки черговою статистикою і не лише причиною покарання 26-річного сержанта-прикордонника, але предметом серйозного аналізу та адекватних заходів усіх, хто в області причетний до організації безпечного руху на дорогах. Інакше чиясь злочинна недбалість знову стане причиною чергового польоту над гніздом пекла в якійсь іншій точці волинської дороги…
Роман УСТИМЧУК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *