Польща відкрито погрожує «жорсткішими заходами»…

Глава зовнішньополітичного відомства Республіки Польща напередодні 85-річчя вторгнення у 1939 році ссср як союзника гітлерівської Німеччини на терени Другої Речі Посполитою озвучив претензії щодо Другої світової війни до… України. Виявляється, у Варшаві зараз найбільший клопіт – «Волинська трагедія», яку радикальні кола сусідньої країни вперто називають «Волинською різаниною» та «геноцидом проти польського народу»…

Напередодні візиту в Україну Міністр МЗС РП Радослав Сікорські закликав владу нашої держави «знайти рішення» щодо «Волинської трагедії», перш ніж Польща вживатиме жорсткіших заходів!

Портал «Цензор.нет» деталізує:

«Те, що сталося в 1943 році під час німецької окупації Польщі та України, було планом українського (руху, –  ред.) опору (провести, –  ред.)  етнічну чистку Волинської області шляхом масового вбивства польського цивільного населення», –  заявив очільник МЗС.

За його словами, протягом кількох місяців було вбито від 80000 до 120000 людей (ці цифри українські історики категорично заперечують як явно завищені, – ред.). Водночас Радослав Сікорські визнав, що «​​були й акти помсти з боку польського руху опору».

Він сказав, що хоче донести під час візиту до Києва, де планує зустрітися з українським колегою та православним духовенством, дві думки. Пояснити полякам –  що неможливо повернути до життя жодну з жертв «Волинської трагедії», але що можна будувати краще майбутнє з сусідами. А українцям –  що треба «знайти рішення, перш ніж Польща вживатиме жорсткіших заходів».

Якими мають бути ці односторонні рішення, польський дипломат публічно не сказав.

Слід пам’ятати: в липні 2003 р. Президент України Леонід Кучма і Президент Польщі Александр Квасьнєвські в смт Павлівка на Волині відкрили монумент примирення і скорботи щодо подій 1943 р. між поляками та українцями. Тоді як в Польщі один за другим освячують явно антиукраїнські провокаційні монументи…

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Богдана ГОНЧАРУКА та порталу «Цензор.нет»: відкриття пам’ятника в смт Павлівка; Радослав Сікорські.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *