Правитель росії владімір путін 20 липня привітав аляксандра лукашенку з тридцятиріччям перебування при владі у білорусі. А ще один ювілей забув: 80 років тому в Німеччині було здійснено замах на адольфа гітлера!
Агенція «Інтерфакс» пише, що кремлівський диктатор владімір путін у вітальній телеграмі наголосив, що з самозванцем аляксандром лукашенкою «нерозривно пов’язана вся новітня історія білорусі, ознаменована побудовою сучасних державних інститутів та значними успіхами у соціальній та економічній сферах».
«Бункерний дід» також заявив, що буде радий продовженню «товариського діалогу та тісної спільної роботи»…
Що відповів «бацька», невідомо.
Але історичний факт: саме 20 липня 1994 року голова колгоспу аляксандр лукашенка, якому на той момент було 39 років, вперше в результаті єдиних демократичних виборів за його участі офіційно обійняв посаду президента рб. А потім залишався при владі завдяки репресіям та масовій підтасовці результатів виборів.
А ще 20 липня інша знакова для обох диктаторів дата: саме цього дня в 1944 році полковник вермахту Клаус Шенк фон Штауффенберг підклав вибуховий пристрій під стіл для нарад у бункері, де перебував фюрер адольф гітлер та його найближче оточення. Але спроба повалення нацистського режиму під кодовою назвою «Валькірія» провалилася: адольф гітлер чудом вижив, без його ліквідації армія відмовилася виступати проти режиму. В рейху розпочалися масові репресії…
Клаус Шенк фон Штауффенберг 21 липня 1944 року був засуджений до смертної кари. Хвилююча деталь: під час страти його ад’ютант Вернер фон Гефтен заступив собою полковника, який загинув кількома хвилинами пізніше.
В останні секунди життя Клаус Шенк фон Штауффенберг вигукнув: «Хай живе священна Німеччина!».
У підсумку гітлерівський режим зазнав краху, в Німеччині побудовано демократичну країну. А в рф і рб збереглися сталінські порядки тоталітарного самодержавства.
В сумі поплічники панують уже 55 років…
Остап КАЛИНА.
На фото з «Вікіпедії»: підписання Договору про союз рф і рб аляксандром лукашенкою і Борісом Єльциним, 2 квітня 1997 року; на місці вибуху в ставці фюрера «Вольфшанце».