Сьогодні у обласному центрі Волині відбувалася міністерська нарада. Одначе через візит Президента України Віктора Януковича до Луцька цей досить важливий захід, де обговорювали проблеми й перспективи розвитку галузі сільського господарства, минув без зайвого ажіотажу й за… іншим сценарієм.
Ще учора прогнозували, що на Волинь прибуде міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. Мовляв, Микола Володимирович, заручившись підтримкою нардепів Катерини Ващук та Сергія Мартиняка, обговорюватиме питання нарощення потужностей у волинському тваринництві. Катерина Тимофіївна та Сергій Васильович на зустріч прибули. Від міністерства ж – перший заступник міністра Іван Бісюк.
Щойно Іван Юрійович приступив до роботи, як зауважив: «Міністерство, проводячи зустрічі, націлює на одне – усі представники управлінських органів влади повинні звіряти годинники вранці та ввечері з годинниками виконавчої обласної влади. І 307-й указ Президента про це говорить. Відтак, усі підпорядковуються виконавчій владі, бо ви тут живете. Оперативне керівництво – у голови облдержадміністрації».
По тому домовилися, що поважного гостя вводять у курс справ на місцях, а тоді вже діляться думками й висловлюють побажання. За міністерством – необхідна допомога у вирішенні життєво важливих та актуальних для галузі питань. Отож заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк у своїй доповіді акцентував переважно на програмах підтримки, мовляв, кілька виявилися особливо ефективними, а тому й були запроваджені на рівні держави. Як наслідок сьогодні на теренах краю діє 10 програм та 19 напрямків фінансування.
– Маємо найвищу цифру серед областей, але й наявних коштів не вистачить, бо люди вірять у програми й активно ними користуються, – підкреслив Віталій Володимирович. – Останнє слово щодо громадських пасовищ. У 2011-му цю програму запустили. Уже наступного року вона працювала у 30 сільських радах, сьогодні – у 35-ти. Невдовзі коштом області та місцевих бюджетів зможемо поновити всі громадські пасовища. А це важливо, бо волиняни традиційно тримають корів і їх випасають.
Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко говорив про старт осінньо-польових робіт. 11,5 тис. га вже засіяно. Одначе, якщо раніше у землю кидали те, що трапиться, то тепер волиняни використовують лише добротний насіннєвий матеріал. Отож, якщо погодні умови не підведуть, аграрії краю впораються у встановлені терміни.
Натомість Іван Бісюк не став зосереджуватися на суто волинських моментах. Акцентував переважно на стані галузі загалом.
– Коли говоримо між собою у міністерстві про цьогорічний урожай зернових, то називаємо цифру у 60 мільйонів тон, – сказав переший заступник міністра аграрної політики та продовольства України. – Але я цього журналістам не казав! То – наші, внутрішні розрахунки. Офіційно називаємо цифру від 57 мільйонів 900 тисяч до 58-ми. Це за відомостями з областей. Хочу підкреслити: ціну ми не збиваємо. Не потрібно такого закидати. Потрапили в таку ситуацію, що хороші врожаї мають не лише українські аграрії. Але є надія, що цінова ситуація стабілізується. 40 мільйонів тон зернових Україна повинна експортувати. Міністерство ж максимально повинне створити умови, аби сільгоспвиробники відсіялися. Тобто маємо забезпечити збут, структури мають викупити зерно й розрахуватися за нього, а господарі тоді пустять гроші знову в оборот.
Світлана ГОЛОВАЧУК.
На фото: Іван Бісюк.