У Львові переносять рештки радянських окупантів із меморіального комплексу «Пагорб Слави». На Волині ніхто про це не дбає… Провінція?
Як повідомляє пресслужба Львівської міськради, роботи вже почалися. Щоб перенести людські останки та надмогильні плити з цієї території на інший цвинтар місто отримало відповідне погодження від Міністерства культури та стратегічних комунікацій, оскільки меморіальний комплекс «Пагорб Слави» має статус пам’ятки історії. Замовником робіт визначено ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар».
«У Львові проведуть дослідження та ексгумацію поховань на території Пагорба Слави. Знайдені останки та надмогильні плити перенесуть на спеціально визначене місце на Голосківське кладовище», – йдеться в повідомленні.

Після демонтажу і перенесення надмогильних плит, фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля» проведуть ексгумаційні роботи, які триватимуть близько двох місяців. Серед могил, які перенесуть, – останки агента-терориста НКВД ніколая .кузнєцова та політрзука-майора стєпана путіна.
«Розуміємо, що особлива увага буде прикута до ексгумації могил кузнєцова і путіна. Переконаний, цей процес буде прозорим і відкритим із залученням фахівців, антропологів, судмедекспертів, правоохоронних органів, прокуратури та медіа, щоби не виникало питань щодо тих, хто саме похований у цих могилах. Є різні версії щодо цього питання, але тільки дослідження спростує або підтвердить цю інформацію», – зазначив директор комунального підприємства Львівської обласної ради «Меморіально-пошуковий центр «Доля» Святослав Шеремета, слова якого наводить «Українська правда».

Загалом, на «Пагорбі Слави» сусіднього м. Львова є 226 одиничних поховань і чотири братські поховання часів Першої та Другої світових війн. Кладовище було закладено у 1915 році.
Щодо Волині, то тут рештки «других совєтів» із меморіалів на інші кладовища ніхто не переносить. У тому числі з Меморіального комплексу «Вічна Слава», .який у 1977 р. окупанти збудували на місці древнього римсько-католицького кладовища. Могили похованих сплюндрували, натомість встановили стели, пам’ятники та провели поховання радянсько-партійної та військової окупаційної еліти…
Може, галичани мають рацію, постійно глузуючи з провінційності волинян?
Світлана КУЛЯ.
На фото авторки, порталів «Факти» і «24 канал»: стела на честь радянських окупантів у місті Луцьку; могила ніколая кузнєцова і його портрет в формі офіцера НКВД, ким він і був насправді; могила ніколая кузнєцова і його портрет в формі німецького льотчика, роль якого майстерно виконував у таборі для полонених.