Радянські пам’ятники з синьо-жовтими прапорами

У місті Дубно стоять пам'ятники радянського тоталітарного минулого

У сусідньому з Волинню місті Дубно на Рівненщині місцева влада доволі оригінально виконує законодавство про декомунізацію. Якщо обеліск на честь енкаведистів, які 25 червня 1941 року розстріляли в’язнів Луцької тюрми, знесли, то на двох монументах тоталітарного минулого просто встановили національну атрибутику.

Як відомо, після німецького бліцкрігу, який розпочався 22 червня 1941 році, радянський окупаційний режим панічно втікав. Але перед цим енкаведисти і так званий «партсовактів» устигли розстріляти без суду понад 2 тисячі в’язнів тюрми в Луцьку. Оскільки пряма дорога на місто Рівне була вже перерізана військами вермахту, більшовицькі окупанти втікали в напрямку на місто Дубно. Вони вже майже вирвалися з пастки, але неподалік містечка, на перехресті доріг в селі Панталія, натрапили на передові загони гітлерівців. І ті їх блискавично знищили… За «других совєтів» на честь кривавих карателів на цвинтарі встановили навіть помпезний пам’ятник, але через обурення громадськості це опудало недавно демонтували.

Дубно пам'ятник

А от радянські танк Т-34 та літак МіГ усе ще на постаментах. Правда, щоб хоч якось надати цим символам окупаційного минулого патріотичний вигляд, на них встановили державну синьо-жовту символіку…

Роман УСТИМЧУК.

НА фото автора: радянський літак МіГ із синьо-жовтим прапором у місті Дубно; кладовище без обеліска на честь ліквідованих енкаведистів у селі Панталія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *