Хоча ракетних військ в Україні нема, втім колись причетні до них вояки здавати позицій не збираються.
У радянську добу вони вважалися не просто елітними військами. У кожного з них була можливість знищити якщо не цілий континент, то половину точно!
В добу незалежності Ракетні війська стратегічного призначення зникли. Разом із ними «за бортом» опинилися й самі ветерани-ракетники, проблему «Волинська газета» піднімала неодноразово. Та результатом співпраці ветеранів із нашим виданням стало те, що сьогодні колишні військові діляться не лише болючим, а й радісним.
Рівно рік минув відтоді, як 21 ентузіаст об’єднався. «Волинська газета» бачила, скільки зусиль докладали ці люди, аби стати юридично зареєстрованою одиницею, заявити про себе спершу на обласному, а згодом – і на всеукраїнському рівні. Але сьогодні «групка ентузіастів» переросла у потужну громадську організацію, котра нараховує 157 членів! І це при тому, що навіть не кількості вона прагнула.
На звітній конференції, котру минулого тижня провели ветерани-ракетники, голова організації Олександр Івасюк поділився зробленим. Бо зроблено справді немало. Навіть такі, здавалося б, дрібниці, як печатка, штамп, офіційний бланк, доводилося розробляти і реєструвати самотужки.
Так само не простими були пошуки приміщення для роботи ради громадської організації, яка відтепер «дислокується» у кімнаті гаражного кооперативу.
– Та не це головне! – зауважує Олександр Івасюк. – Основне – ми стали гуртуватися й побачили: що нас більше, то міцнішим стає наш кулак!
Саме цим «кулаком» у вигляді ініціативної групи ракетники разом із афганцями достукалися до владних кабінетів, коли дізналися про загрозу закриття військового госпіталю в Луцьку (про перипетії довкола медзакладу «Волинська газета» розповідала в публікації «Дамоклів меч над військовим госпіталем»).
– Після зустрічі з головою облради Володимиром Войтовичем і першим заступником голови облдержадміністрації Олександром Башкаленком вимогу не закривати госпіталь підтримали й обласні депутати. За цим з’явилося спільне звернення до Президента України Віктора Януковича. І в результаті – начальника госпіталю викликали до Києва, підписали контракт про роботу на наступних п’ять років і сказали на третину збільшити в медзакладі кількість ліжко-місць, – не без гордості повідомляє Олександр Івасюк.
Серед завдань, які не лише ставлять, а й успішно реалізовують ракетники, – виховання молоді. Це продемонструвала зустріч ветеранів із вихованцями обласного військового ліцею.
– Людям похилого віку дуже важлива підтримка. Тому хорошою традицією хочемо зробити зустрічі ракетників, навіть їхніх родин, і незалежно від членства та місця колишньої служби, – зауважує голова ради цієї організації. – Вже зараз ракетники Волині налагодили тісну співпрацю із колегами з Рівного, Хмельницького, Вінниці, Івано-Франківська, Харкова, Білокоровичів. Навіть Воронежа та Москви! – каже співрозмовник.
І через таку активність керівництво загальноукраїнського об’єднання РВСП запрошує волинських ракетників передавати досвід іншим обласним організаціям.
Отож тільки здогадуємося, як зреагує столичне начальство, дізнавшись: першу звітну конференцію наші ветерани відзначили врученням (також із власної ініціативи) посвідчень члена ГО, підготовкою книги про 37-му дивізію РВСП, планом святкування її ювілею наступного року, а ще – створенням гуртка шахів та шашок і хору ветеранів-ракетників. Словом, є ще порох у порохівницях!..
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.