9 березня очільник Державної екологічної області у Волинській області Олександр Кралюк провів робочу зустріч із заступником начальника УДСНС України у Волинській області Олегом Билицею. Обговорили посилення роботи щодо запобігання виникненню пожеж в екосистемах. Нагадаємо, штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків за статтею 77-1 КУпАП – від 3060 гривень для громадян.
Про це повідомляють на сайті УДСНС України у Волинській області.
“Районні інспектори посилять роботу та будуть співпрацювати з рятувальниками та правоохоронцями”, – зауважив Олександр Кралюк. Уже почався сезон, коли громадяни підпалюють суху траву. Навіть невелике загоряння за кілька десятків секунд спричиняє пожежі на кілька гектарів. Людина вже не може контролювати ситуацію. Через спалювання листя і трави в атмосферу викидаються шкідливі речовини – чадний газ, окис азоту, канцерогенні сполуки. Крім того, при спаленні руйнується ґрунтовий покрив і всі поживні речовини, які є в ґрунті.
Зауважимо, в Україні прийняли закон щодо посилення відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки.
Верховна Рада збільшила штрафи за знищення або пошкодження довкілля. Ухвалення відповідного законопроекту № 3526 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій” у другому читанні та в цілому підтримали 311 народних депутатів.
Законопроект пропонує внести зміни до Водного кодексу, Кодексу цивільного захисту України, Земельного кодексу, а також до Кодексу про адміністративні правопорушення.
Зокрема, пропонується ввести штрафи за знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, за випалювання торфовищ, зокрема осушених.
Згідно із запропонованими змінами, штраф, який накладається на цивільну особу, за знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, зокрема у прибережних захисних смугах та на островах, зайнятих лісами, становить від 3 060 до 6 120 грн, а на посадову особу – від 15 300 до 21 420 грн.
За випалювання торфовищ, зокрема осушених, на громадянина можуть накласти штраф у розмірі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.
Законопроект також пропонує збільшити чинні штрафи за знищення або пошкодження, випалювання полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень, а також за порушення прав державної власності на ліси.
Анна АРТЮХ.
Фото із сайту УДСНС України у Волинській області.