Хіба владика Павло з київської Лаври допоможе нинішній владі відремонтувати сільську дорогу…
Після запиту депутата облради Олександра Омельчука щодо перспектив довгоочікуваного ремонту дороги місцевого значення від с. Омельне до Личан Ківерцівського р-ну виконавча влада дала письмову відповідь.
Що ця ділянка автошляху місцевого значення інтенсивно використовується, загальновідомо: на її протяжності перебувають такі відвідувані об’єкти, як Музей партизанської слави в урочищі Лопатень, Центр для тримання незаконних мігрантів у с. Журавичі, комплекс установ та організацій у смт Цумань, древній костел та Замок Радзивіллів в Олиці… Врешті-решт, подорожні, які втомляться маневрувати між величезною кількістю вибоїн по всьому шляху, дістануться до с. Личани, де дорога перетворилася на напрямок аж до самісінької межі з Млинівським р-ном Рівненщини.
Як повідомила прес- служба облради, депутатові від партії УКРОП Олександрові Омельчуку з облдержадміністрації написали таке: «Автомобільна дорога Т-03-12 /Р-14/ сполученням Журавичі – Берестяне – Цумань – /Н-22/ Олика – Метельне – Личани Ківерцівського р-ну Волині на Пітушків Млинівського р-ну сусідньої Рівненщини є дорогою місцевого значення, тому її ремонт можливий за рахунок співфінансування з обласного та місцевих бюджетів, за формулою «50/50». Цю дорогу включено до обласного переліку об’єктів із будівництва, реконструкції, ремонту та утриманню доріг місцевого значення та комунальної власності, виконання яких пропонується здійснити у 2016 р. за рахунок співфінансування з обласного та місцевих бюджетів. Оскільки районна і сільська ради не надіслали підтвердження щодо участі у співфінансуванні, то ця ділянка дороги не може бути відремонтована лише коштом обласного бюджету».
Загалом на сяке-таке латання автошляху потрібно в межах 400 тис. грн, половину з яких можуть виділити депутати облради на сесії 19 травня ц. р. Але раз немає внеску місцевої влади, то грошей, вочевидь, ніхто не дасть. І розрита могила (а не дорога!) від Омельного до Личан буде й надалі бездоріжжям.
Та у мешканців навколишніх сіл не існує іншого варіанта, ніж користуватися шляхом, який перетворився на пекло. Особливо у Личанах, де майже 4 км покриття – найгірші. І звідки до взірцевого асфальтованого шосе біля с. Борбин усе того ж Млинівського р-ну, де народився митрополит УПЦ, намісник Успенської Києво-Печерської лаври Павло (Петро Лебідь), рукою подати. З його благословення рівненська влада швидко знайшла достатні для капремонту дороги гроші… А в нас кажуть про 50/50…
Сергій ШРАМЧУК.
На фото автора: між с. Пітушки та Личани вказівник демонструє початок Волині та… бездоріжжя.