Серед звільнених із полону – 4 волинян. І, можливо, зрадник…

Сувора правда життя полягає в тому, що не всі люди в умовах неволі здатні залишитися людьми. Щодо військовослужбовців, то визначальним критерієм є вірність Військовій присязі за будь-яких умов.

Як повідомив голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко, завдяки безупинній роботі команди Президента України та посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів, із ворожого полону в числі інших 95 українських військовослужбовців  вдалося повернути 4 волинян.
Це Станіслав Кравчук, 1996 р.н., лучанин, Микола Кривицький, 2000 р.н., уродженець с. Полонка Луцького району (перебували в неволі понад 2 роки), а також  Володимир Жданюк, 1976 р.н., уродженець с. Конюхи Володимирського району, житель м. Луцька і Микола Бойчун, 1996 р.н, уродженець с. Гайки Володимирського району.

Натомість українська сторона повернула в рф 95 російських окупантів.

А тим часом українські спецслужби розпочали перевірку інформації про можливу зраду одного з обміняних.

Колишній військовополонений та учасник авіапрориву до м. Маріуполя Віктор Лахно на позивний «Лелека» заявив, що 17 липня обміняли колишнього військового, який нібито співпрацював з росіянами у полоні.

Максим Бобильов начебто брав участь у побитті військових бригади «Азов» та співпрацював з адміністрацією колонії, де утримували полонених.

За даними військового, Максим Бобилев – родом із Херсонщини. Під час полону він начебто товаришував із працівником дисциплінарного ізолятора Оленівки на прізвисько «Кортік», якого Віктор Лахно назвав «катом, що замордував дуже багато наших хлопців». «Лелека» також показав в Instagram переписки з іншими людьми, що начебто підтверджують співпрацю Максима Бобилева з росіянами.

У 35 ОБрМП, де до полону служив Максим Бобильов, а також у ГУР та в Координаційному штабі з питань обміну військовополоненими повідомили, що інформацію перевіряють.

Наразі всі звільнені проходять курс психологічної реабілітації, з ними працюють контррозвідники, адже ворожі спецслужби могли завербувати не одного військовополоненого…

Та й обставини потрапляння в полон у кожного бійця бувають різні: один потрапив до рук ворога внаслідок поранення і без свідомості, а другий залишив без наказу позицію і добровільно склав зброю…

Остап КАЛИНА.

На фото Координаційного штабу з питань обміну військовополоненими та «Української правди»: перша мить повернення військовополонених на українську землю; Максим Бобильов (справа), якого звинувачують у співпраці з окупантами в Оленівській колонії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *